شرکت مدیریت معدن همیار انرژی

مدیرعامل جواد حصاری نژاد
شماره تلفن 051-38795310
051-38795330
شماره نمابر 051-38798366
آدرس پستی مشهد - میدان شهید علی مهدوی (سلمان) - بلوار دلاوران - نبش دلاوران 7
ایمیل

mine@hamyari-kh.ir

مقدمه:
کشور عزیزمان ایران با توجه به جغرافیای ویژه دارای ذخایر معدنی غنی و متنوع می‌باشد. ایران با داشتن یک درصد جمعیت دنیا بیش از هفت درصد منابع معدنی دنیا را در اختیار دارد. ارزش معادن ایران 100میلیارد دلار براورد شده که در صورت سرمایه‌گذاری مناسب در این حوزه افزایش چشمگیری نیز پیدا خواهد کرد. نگاهی به آمارهای مهم اقتصادی کشور در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که در مجموع 25 درصد از اقتصاد ایران را صنایع و معادن تشکیل می‌دهند و بدیهی است که اغلب صنایع نیازمند خوراک و مواد اولیه بوده و این امر یکی از دلایل اهمیت فعالیت و سرمایه‌گذاری در حوزه معادن می‌باشد. از سوی دیگر استان خراسان رضوی با توجه به جایگاه جغرافیایی ویژه در شمال شرق کشور (همجواری با کشور افغانستان) و همچنین داشتن منابع غنی معدنی به عنوان سومین قطب معدنی کشور با برخورداری از ۹۳۲ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر به میزان ذخیره 8/2 میلیارد تن و استخراج سالانه ۳۹ میلیون تن و با جذب ۱۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توانسته است ۱۱ هزار و ۲۹۷ نفر اشتغال زایی ایجاد نماید.
از همین رو و با توجه به نیاز استان به سرمایه‌گذاری در این حوزه و همچنین ایفای نقش اساسی در تامین مواد اولیه صنایع بزرگ کشور، شرکت مدیریت معدن همیار انرژی آریا می‌تواند نقش به سزایی را در این زمینه ایفا نماید.
تعریف:
شرکت بازرگانی و مدیریت معدن همیار انرژی آریا (سهامی خاص) در سال 1399 با مصوبه هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های استان به شماره 74758 ثبت و فعالیت خود را در حوزه صنایع، معادن و بازرگانی آغاز نموده و دارای گواهی تایید صلاحیت فنی و مالی از سازمان صمت استان نیز می‌باشد.
اهداف:
تقویت حسن همجواری با کشور افغانستان در راستای سیاستهای جدید دولت و نیز بالانس تراز تجاری فی ما بین
ایجاد ارزش افزوده از توان مهندسی موجود در ایران
استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در راستای بهبود شاخص GDP
تسهیل فرآیند انعقاد قرارداد با شرکای تجاری داخلی و خارجی
استفاده از تجربیات شرکت‌های پیشرو داخلی و بین‌المللی در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت
برنامه‌ریزی و هدایت نقدینگی ناشی از سرمایه گذاری در مسیر اقتصادی با بازدهی بالا و سودآوری شرکت از طریق توسعه فعالیت‌های اقتصادی
شرح و تنوع فعالیتها:
طراحی مهندسی، نظارت، مشارکت و مشاوره در زمینه اجرای طرح ها و پروژه های مرتبط
مشارکت در سرمایه گذاری عمرانی و معدنی در محدوده اکتشافی
ارائه کليه فعاليت‌هاي معدني و صنعتي در زمينه اکتشاف، استخراج، فرآوري به جز نفت و گاز و توليد انواع فلزات و مواد معدني
مدیریت پیمان پروژه های صنعتی و مهندسی و انجام کليه امور پيمانکاري در حوزه معادن
انجام عمليات بهره‌برداري از معادن سنگ آهن، مس، ذغال‌سنگ و ساير صنايع فلزي و غير فلزي، کاني و غيرکاني
مشاوره، طراحي پروژه‌ها، نظارت فني، اجرايي و انجام عمليات معدنی، صنعتی، عمرانی، فنی و مهندسی در داخل و خارج از کشور
 موسسه آموزش تحقیقات و مشاوره شهرداری استان خراسان رضوی مرکز علمی کاربردی شهرداری مشهد شرکت خدمات بیمه ای همیار شرکت نمونه گردشگری چالیدره شرکت مجتمع پایانه های انرژی دوغارون موسسه صنعتی گوشت مشهد شرکت همیاران شمال شرق شرکت همیار سازه توس شرکت همیار زیست گستر پردیسان شرکت تجارت سازان آویژه آریا موسسه توسعه گردشگری هشتیار شرکت ژلاتین آریا شرکت مدیریت معدن همیار انرژی