شرکت نمونه گردشگری چالیدره

مدیرعامل هادی وفاکیش
شماره تلفن 051-34227125
شماره نمابر 051-34227140
آدرس پستی مشهد مقدس - طرقبه- کیلومتر2 جاده نقندر- چالیدره
آدرس وب سایت

www.chalidarreh.com

شرکت نمونه گردشگری چالیدره
سد چالیدره در سالهای1376 تا1381 با تامین عرصه توسط شهرداری طرقبه و احداث سازه و تاسیسات توسط شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ایجاد شد تا در جهت رفع اختلافات محلی در توزیع عادلانه آب و تامین آب کشاورزی باغات منطقه و کمک به حفظ محیط زیست و اقلیم دامنه های شمالی ارتفاعات رشته کوه بینالود ایفای نقش کند.
با توجه به ظرفیتهای سد و اراضی اطراف آن و موقعیت جغرافیایی این منطقه در حوزه نفوذ شهر زیبا و ییلاقی طرقبه و کلانشهر مذهبی مشهد با رویکردی جدید در تفکر مدیران منطقه چالیدره، شهر و شهرستان طرقبه شاندیز و ورود سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به عرصه مشارکت در این حوزه، شرکت نمونه گردشگری چالیدره تشکیل شد تا روند روبه رشد و توسعه این ظرفیتها سرعت بیشتری به خود بگیرد و با مصوبه هیئت محترم وزیران کشور در سال 1387 سد چالیدره به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب شود.
امروز می توان مجموعه تفریحی چالیدره را یکی از مراکز بسیار مهم در صنعت گردشگری در منطقه دانست، زیرا حضور و بازدید روزانه بیش از 5 هزار نفر گردشگر ایرانی و خارجی از این منطقه گردشگری و لزوم تکمیل و ایجاد طرح ها و پروژه های جدید تفریحی و گردشگری در آن، فرصت بسیار خوبی برای حضور سرمایه گذاران مختلف در این حوزه ایجاد کرده است.

جاذبه های تفریحی و گردشگری ایجاد شده در منطقه:

• افتتاح فاز 2 مجموعه گردشگری چالیدره طرقبه
فاز 2 مجموعه گردشگری چالیدره طرقبه شامل بانجی جامپینگ، تله سیژ، رستوران کلاسیک، رستوران گیلانی، عکاسخانه سنتی، دکتر ماهی، کافی شاپ، اسکله تفریحی و دیگر امکانات رفاهی و گردشگری بهمن ماه سال 1394 افتتاح شد و هم اکنون با بهترین کیفیت مشغول به ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

• اولین تله سیژ آبی و خاکی شرق کشور
این تله سیژ با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همکاری شرکت گردشگری نمونه چالیدره طرقبه به طول 750متر و با عبور از ارتفاعات منطقه چالیدره و همچنین سطح آب دریاچه به بهره برداری رسیده است. این تله سیژ با 47 صندلی دو نفره مسیر 750 متری را طی 15 دقیقه طی نموده و مسافران را به فاز 2 مجموعه گردشگری چالیدره منتقل می کند که بی شک لحظاتی به یادماندنی را برای مسافران و گردشگران به ارمغان خواهد آورد.

مجموعه گردشگری چالیدره امروز به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری در خراسان رضوی سالانه میزبان گردشگران مختلفی از ایران و سایر کشورها می باشد. نزدیکی شهر مشهد به سد چالیدره و وجود بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در این کلان شهری مذهبی کشور از دیگر فرصتهای مطلوبی است که جذب مسافران و زائران را در ایام مختلف به منطقه گردشگری چالیدره به همراه خواهد داشت.

• افتتاح اولین برج سه منظوره ایران در چالیدره
اولین برج سه منظوره کشور با ارتفاع 40 متر و کاربری رستوران گردان و بانجی جامپینگ به عنوان یکی از مهیج ترین تفریحات در شرق کشور در چالیدره احداث شده است.

برنامه های آینده شرکت در منطقه گردشگری چالیدره طرقبه:
1. توسعه و بهبود موضوعات گردشگری و افزایش فضاهای ارائه خدمات این حوزه از جمله فضاهای اقامتی، شهر غذا، سالن های کنفرانس و...
2. توسعه فضای سبز و بهره گیری از توپوگرافی و ظرفیت های آب و هوایی منطقه در راستای ایجاد دیگر ظرفیتهای تفریحی و گردشگری از جمله پیست اسکی، حیات وحش، بوم گردی و ...
3. ایجاد فضاهای بازی سرپوشیده و روباز تفریحی و سرگرمی از جمله بولینگ، پینت بال، ماشین های کنترلی آفرود، اسکیت ...

شایان ذکر است، شرکت گردشگری نمونه چالیدره در نظر دارد با استفاده از ظرفیتها و توانمندی های سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی و فراهم کردن بستر های لازم برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و جذب ایده ها و سرمایه های جدید، ضمن عملیاتی کردن هریک از پروژه های برنامه ریزی شده خود توسعه و رونق بیش از پیش صنعت گردشگری را در این منطقه دنبال کند چرا که این منطقه با برخورداری از زیرساختهای لازم، شرایط و موقعیت جغرافیایی و طبیعی ایده آل، ظرفیت مطرح شدن به عنوان یکی از قطب های گردشگری شرق کشور را داراست.

مشهد - طرقبه - کیلومتر 2 جاده نقندر - مجموعه تفریحی گردشگری چالیدره

اهداف:
رونق بخش گردشگری تفریحی در مناطق ییلاقی اطراف کلانشهر مشهد مقدس
ایجاد فضایی زیبا و شاد و مفرح و دارای امکانات رفاهی،خدماتی برای شهروندان خراسات رضوی و بویژه مشهد

خدمات قابل ارائه در مجموعه:

خدمات تفریحی:
تله سیژ
بانجی جامپینگ
قایق موتوری
لنج تفریحی
ترن کوهستان
دکتر ماهی
عکاسی سنتی
اسکله تفریحی
موزه حیات وحش
سافاری کوهستان
موتور باگی
کارتینگ
زیپ لاین
ترامپولین
واقعیت مجازی

خدمات پذیرایی:
رستوران چالی 2
رستوران شبهای کوهستان
کشتی پذیراییVIP
کافی شاپ و رستوران گردان
سوئیت‌های اقامتی
موسسه آموزش تحقیقات و مشاوره شهرداری استان خراسان رضوی مرکز علمی کاربردی شهرداری مشهد شرکت خدمات بیمه ای همیار شرکت نمونه گردشگری چالیدره شرکت مجتمع پایانه های انرژی دوغارون موسسه صنعتی گوشت مشهد شرکت همیاران شمال شرق شرکت همیار سازه توس شرکت همیار زیست گستر پردیسان شرکت تجارت سازان آویژه آریا موسسه توسعه گردشگری هشتیار شرکت ژلاتین آریا شرکت مدیریت معدن همیار انرژی