نماینده یک شرکت خارجی تولید گل و گیاه؛ دانش ایران در زمینه گل و گیاه تا ۹۰ درصد بومی شده است

۱۳۹۷/۲/۲۱ تعداد بازدید: ۳۲۲

مدیرعامل نمایندگی انحصاری زرنتانتائو کشور آلمان و کنس هلند گفت: دانش کشور ایران در زمینه گل و گیاه ۹۰ درصد بومی شده است.

 به گزارش ستاد خبری روابط عمومی سازمان همیاری های شهرداری های خراسان رضوی، کامیار رویین تن اظهار داشت: وضعیت محصولات باغبانی کشور ایران از نظر کمی و کیفی در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی داشته است و علت آن نیز بهبود شرایط سازه های گلخانه ای می باشد.

مدیرعامل نمایندگی انحصاری زرنتانتائو کشور آلمان و کنس هلند ادامه داد: هرچند در سال های گذشته وضعیت گلخانه ای کشور ایران مناسب نبود اما اکنون در زمینه پایه های گل، برگ، پیاز گل، صنعت و دانش فنی پیشرفت زیادی داشته ایم.
رویین تن با اشاره به این که تولید گل های شاخه بریده در سال ۷۹ برای نخستین بار به کشور ایران آورده شد بیان کرد: به دلیل همکاری های خوب بین کشور ایران و شرکت های اروپایی از جمله آلمان، اسپانیا و فرانسه توانستیم ۹۰ درصد دانش حوزه گل و گیاه را بومی کنیم و از طرفی کیفیت گل و گیاه را افزایش دهیم.
وی گفت: اما هنوز برای رسیدن به استانداردهای جهانی گل و گیاه نیازمند مشاوره از کارشناسان معتبر هستیم.
وی با بیان این که مهندسان ایرانی توانستند با مهندسی معکوس نیاز به پایه های گل و گلخانه های کشور را مرتفع کنند خاطر نشان ساخت: من در استا ها و نمایشگاه های زیادی فعالیت کردم اما بدون اغراق فعالیت و همکاری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در برگزاری این نمایشگاه منحصر به فرد و فوق العاده بوده است.
وی تصریح کرد: شاید اگر همکاری ها و کمکهای سازمان همیاری شهرداری ها نبود به دلیل مشغله زیاد موفق به حضور در نمایشگاه گل و گیاه خراسان رضوی نمی شدیم.
رویین تن افزود: خوشبختانه در بین تمام نمایشگاه هایی که در کشور تجربه کردم استقبال و حضور مردم مشهد از نمایشگاه گل و گیاه مثال زدنی بود.
وی یادآور شد: فرهنگ سازی مصرف گل و گیاه در بین خانواده ها منجر به کاهش اسپرس و فضای منعطف در جامعه می شود که می توان با کمک و برنامه ریزی سازمان همیاری شهرداری ها در این جهت نیز گام برداشت./م.ا/ ۱۷۵۱/
  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا