نماینده سازمان همیاری در اجرای طرح هوشمند تفکیک پسماند شهرداریها تاکید کرد؛ لزوم حمایت مسئولان از طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک عشق آباد

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ تعداد بازدید: ۱۹۵

نماینده سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در اجرای طرح هوشمند تفکیک از مبدا پسماند خشک بر لزوم آموزش همگانی و حمایت مسئولان ارگانهای مختلف در جهت موفقیت این طرح و بهره مندی همگانی از آثار مطلوب اجرای آن تاکید کرد.

نماینده سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در اجرای طرح هوشمند تفکیک از مبدا پسماند خشک بر لزوم آموزش همگانی و حمایت مسئولان ارگانهای مختلف در جهت موفقیت این طرح و بهره مندی همگانی از آثار مطلوب اجرای آن تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، سید محمد فاطمی در مراسم افتتاحیه طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک عشق آباد و بخش میان جلگه، اظهار کرد: یکی از شاخصه های توسعه پایدار، موضوع محیط زیست و پسماند شهری است که ساماندهی و برنامه ریزی تفکیک پسماند خشک از تر، می تواند حرکت روبه جلویی برای مدیریت شهری باشد.

وی به اجرای روش های مختلف تفکیک پسماند در کشور اشاره کرد و ادامه داد: متدهای گوناگونی در دنیا برای استفاده مناسب و تفکیک صحیح پسماند های قابل بازیافت انجام شده اما موفق ترین الگوی مدیریت پسماند را می توان طرح تفکیک از مبدا عنوان کرد.

کارشناس مسئول حوزه پسماند و محیط زیست سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، تصریح کرد: سازمان همیاری با مشارکت شهرداری طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک شهر عشق آباد و بخش میان جلگه به عنوان سومین شهر استان را آغاز کرده است که امیدواریم با حمایت و همراهی تمامی مسئولان ادارات و نهادهای بخش میان جلگه و شهروندان این منطقه، این طرح به خوبی به راه خود ادامه دهد.

وی خاطر نشان کرد: قطعا با آموزش عمومی و فرهنگ سازی صحیح میتوان اجرای این طرح را همه گیر کرد تا به صورت همگانی شهروندان و شهرداری از آثار مطلوب زیست محیطی، اقتصادی و ... تفکیک صحیح پسماندها که امروزه به طلای کثیف معروف است، بهره لازم را ببرند.

فاطمی با اشاره موفقیتهای اجرای این طرح در نیشابور و چناران عنوان کرد: بر اساس گزارش ها و بررسی های انجام شده، اجرای این طرح در نیشابور در چند ماه اخیر میزان قابل توجهی صرفه جویی در هزینه های خدمات شهری و تنظیف شهرداری را به دنبال داشته است که برآورد این امر به صورت سالانه مقدار قابل توجهی خواهد شد.

وی به برنامه ریزیهای در حال انجام برای هوشمند سازی پرداخت هزینه جمع آوری پسماند منازل خانواده ها از طریق بن کالا، کارت بازیافت و یا اپلیکشن موبایلی اشاره و بیان کرد: باید تلاش کنیم که شهروندان ارزش حقیقی پسماند را به صورت کامل حس کنند و شرایط انتخاب برای خرید کالاهای مختلف از منبع درآمدی جمع آوری و تفکیک پسماندهای خانگی برای مردم فراهم شود.

نماینده سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در اجرای طرح تفکیک پسماند خشک از مبدا شهرداریها، عنوان کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان و تلاش شهروندان، عشق آباد شهری پیش رو در حوزه پسماند شود؛ ما نیز به عنوان سازمان همیاری شهردایهای آمادگی هرگونه همکاری را با شهرداریهای در جهت ساماندهی هرچه مطلوب تر بحث پسماند های شهری خواهیم داشت. /م.ا/1930/

 

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا