معاون بازرگانی سازمان همیاری استان تاکید کرد؛ لزوم فرهنگ سازی صحیح طرح تفکیک پسماند خشک درمنازل شهروندان

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ تعداد بازدید: ۱۳۴

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک چناران بر لزوم همراهی شهروندان شهرهای مختلف استان در اجرای فرهنگ زیبای جمع آوری پسماندهای خشک به عنوان طلای کثیف و ارزشمند تاکید کرد.

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک چناران بر لزوم همراهی شهروندان شهرهای مختلف استان در اجرای فرهنگ زیبای جمع آوری پسماندهای خشک به عنوان طلای کثیف و ارزشمند تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، سعید سعیدیان در مراسم افتتاحیه طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک چناران که شب گذشته در سالن تختی این شهر برگزار شد با تقدیر از استقبال پرشور شهروندان چنارانی، اظهار کرد: یکی از الویت های اجرای موفق این طرح، نهادینه شدن امرتفکیک صحیح پسماند در خانواده ها به ویژه مادران و فرزندان یک خانواده است که خوشبختانه با حضور خوب مردم در جشن امروز، این امر با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

وی به همکاری خوب شورای شهر و شهرداری چناران در اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک اشاره و بیان کرد: باید علاوه بر ورود این فرهنگ خوب به منازل با فرهنگ سازی از طریق مدارس، ادارات و دانشگاه ها، اهمیت موضوع بازیافت پسماند به عنوان طلای کثیف به صورت همگانی در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با اشاره به آمادگی اجرای این طرح با مشارکت شهرداریهای سراسر استان، افزود: قطعا با عملیاتی شدن این پروژه در شهرهای مختلف، علاوه بر پیشگیری از مخاطرات زیست محیطی زباله ها، می توان بهره برداری اقتصادی خوبی در حوزه درآمدی برای شهروندان و شهرداریها داشت.

وی به اشتغال زایی حدود 80 نفر نیروی بومی به صورت مستقیم و  غیر مستقیم در طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک چناران اشاره و عنوان کرد، افزود: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال در کشور، اجرای این طرح در تمامی شهرهای استان، می تواند فرصت های شغلی زیادی در سطوح مختلف ایجاد کند.

سعیدیان خاطر نشان کرد: تفکیک پسماند از مبدا یکی از مهمترین طرح های سازمان همیاری درشهرهای استان است که به زودی در شهرهای تربت حیدریه، کاشمر و ... نیز اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری سازمان همیاری در اجرای طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک در چناران، عنوان کرد: روزانه حدود 36 تن زباله در شهر چناران و حومه تولید می شود که امیدواریم  حدود 20تا 25 درصد از این میزان را که به صورت پسماند خشک و قابل بازیافت است با روش تفکیک از مبدا برای استفاده مجدد در چرخه تولید ساماندهی کنیم./م.ا/1904/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا