معاون بازرگانی سازمان همیاری استان؛ آمادگی همکاری با شهرداریها برای اجرای طرح تفکیک از مبداء پسماند درخراسان رضوی

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ تعداد بازدید: ۲۷۴

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک نیشابور بر آمادگی برای اجرای این طرح به صورت مشارکتی در تمامی شهرهای استان خبر داد.

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک نیشابور بر آمادگی برای اجرای این طرح به صورت مشارکتی در تمامی شهرهای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، سعید سعیدیان در مراسم افتتاحیه طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک شهر نیشابور که روز گذشته در فرهنگسرای سیمرغ این شهر برگزار شد، افزود: این طرح در یک همکاری مشترک بین سازمان همیاری، شورای اسلامی و شهرداری نیشابور برنامه ریزی شده است که از امروز اجرایی می شود.

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی ادامه داد: آمادگی داریم این طرح را با مشارکت شهرداریهای استان در تمامی شهرها عملیاتی کنیم تا علاوه بر پیشگیری از مخاطرات زیست محیطی پسماندهای خشک از این ظرفیت اقتصادی مطلوب در جهت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداریها استفاده کنیم.

وی با اشاره با استفاده از نیروهای بومی در طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک نیشابور، افزود: در صورت اجرای این طرح در شهرهای مختلف استان امکان اشتغال زایی مطلوب برای نیروهای بومی در سطوح مختلف فراهم می شود که این امر در شرایط کنونی ظرفیت خوبی محسوب می شود.

سعیدیان با اشاره به ویژگی های طرح تفکیک از مبداء نیشابور، بیان کرد: بر اساس بررسی های انجام شده، روزانه ۱۹۰ تن پسماند در شهر نیشابور تولید می شود که 30درصد آن پسماند خشک است و می تواند مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

وی به لزوم فرهنگ سازی برای اجرای مطلوب این طرح از مدارس تاکید و عنوان کرد:  لازم است مسئولان آموزش و پرورش به کمک ما بیایند تا در ۵ سال آینده که اجرای این طرح به سازمان همیاری واگذار شده است، شهروندان نیشابوری منافع اقتصادی و زیست محیطی این پروژه را ببینند.

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: تفکیک زباله از مبدا یکی از مهمترین طرح های سازمان همیاری درشهرهای استان است که به زودی در شهرهای چناران و کاشمر نیز اجرا می شود.

وی افزود: یکی از رسالت های مهم این سازمان کمک به پیشبرد اهداف مدیریتی شهرداری های استان است که در این راستا نیشابور به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و پرظرفیت در اولویت قرار دارد.

سعیدیان اظهار داشت: برای اجرای طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک در نیشابور حدود 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که امکان اشتغال برای 35 نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است.

وی به انجام مراحل طراحی نرم افزار موبایلی طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک اشاره و خاطر نشان کرد: این طرح در مراحل بعدی به صورت هوشمند انجام خواهد شد و با سازوکارهایی که در دستورکار قرار دارد، شهروندان از جوایز و امتیازات آن بهره مند خواهند شد.

معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با اشاره به ارائه مخازن ویژه از جنس کارتن پلاست به خانوادها برای اجرای ساماندهی شده این طرح در منازل، اظهار داشت: طرح های تشویقی برای کسانی که سطح بیشتری از پسماند را تفکیک ‌کنند ‌و کمک به اقتصاد خانواده و مدیریت شهری از ویژگی های این طرح است./م.ا/1904/

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:

مطالب مشابه

گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا