مدیر گروه محیط زیست و توسعه پایدار استانداری؛ دبیرخانه دائمی باغبان و دیوارهای سبز شهری در خراسان رضوی راه اندازی شد

۱۳۹۷/۲/۲۰ تعداد بازدید: ۲۳۸

مدیر گروه محیط زیست و توسعه پایدار استانداری خراسان رضوی گفت: سازمان همیاری شهرداری ها به واسطه ارتباط با شهرداری ها دارای ظرفیت بالایی به منظور رونق فضای سبز شهری است.

 

مدیر گروه محیط زیست و توسعه پایدار استانداری خراسان رضوی گفت: سازمان همیاری شهرداری ها به واسطه ارتباط با شهرداری ها دارای ظرفیت بالایی به منظور رونق فضای سبز شهری است.

به گزارش ستاد خبری روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، فکور در حاشیه بازدید از هفدهمین نمایشگاه گل وگیاه استان و حضور در نخستین همایش باغبانی و دیوارهای سبز کشور که عصر امروز در خلال همین نمایشگاه برگزار شد، اظهار داشت: مبحث باغبانی و دیوارهای سبز موضوع مهمی قلمداد می شود که در کشور مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر این که شهر مشهد به عنوان یکی از  کلان شهرهای ایران با مشکل آلودگی هوا مواجه است ادامه داد: به منظور توسعه فضای سبز و ایجاد فیلتری برای جلوگیری از آلودگی هوا به طور جدی به حوزه دیوارهای سبز و افزایش فضاهای سبز شهری وارد شده ایم.

مدیر گروه محیط زیست و توسعه پایدار استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به این که امکان توسعه و یا تملک زمین در مناطق مرکزی شهر وجود ندارد لذا جهت جلوگیری، کنترل و مهار آسیب های آلودگی هوا اقدام به استفاده از فضاهای سبز عمودی و به اصطلاح دیوارهای سبز کردیم.

وی با اشاره به این که شهر مشهد در تمام زمینه های فضای سبز در سطح کشور پیشرو بوده است، افزود: در این راستا برای نخستین بار در کشور دفتر فنی استانداری دبیرخانه دائمی دیوارهای سبز و فضاهای سبز عمومی را در مشهد با همکاری شهرداری، سازمان نظام مهندسی، استانداری و راه و شهرسازی راه اندازی کرده است تا در جهت گسترش دیوارهای سبز شهری گام های موثری برداشته شود.

فکور با بیان این که از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد تحرک و پویایی و تقویت این دبیرخانه بهره بردیم، اظهار داشت: باتعریف شورای راهبردی این دبیرخانه امیدواریم ضوابط فنی و قانونی آن به زودی اجرایی شود.

مدیر گروه محیط زیست و توسعه پایدار استانداری خراسان رضوی در خصوص نحوه تاثیرگذاری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در مقوله دیوارهای سبز شهری بیان کرد: از سازمان همیاری شهرداری ها انتظار داریم در مقوله های تخصصی حضور پیدا کند چراکه این سازمان به واسطه ارتباط با شهرداری ها دارای ظرفیت بالایی به منظور رونق فضای سبز شهری است.

وی گفت: بسیاری از بازدید کنندگان از تهران به این موضوع اذعان داشتند که نمایشگاه گل و گیاه مشهد از نظر کمی و کیفی بی نظیر بوده است.

شایان ذکر است، فردا 21 اردیبهشت ماه روز پایانی نمایشگاه گل و گیاه مشهد  است و بیش از 700 غرفه در زمینه های مختلف از ساعت11 الی 23 پذیرای بازدیدکنندگان و شهروندان مشهدی خواهند بود./م.ا/1747/

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا