مدیر واحد تحقیقات و مشاوره موسسه آموزش شهرداریهای استان؛ همایش ملی بازآفرینی فضای شهری در مشهد برگزار می شود

۱۳۹۷/۷/۲۴ تعداد بازدید: ۲۰۴

مدیر واحد تحقیقات و مشاوره موسسه آموزش، تحقیقات و مشاوره شهرداریهای خراسان رضوی از برگزاری همایش ملی بازآفرینی فضای شهری و 3 کارگاه های آموزشی مرتبط با این موضوع با همکاری این مرکز آموزشی خبر داد.

مدیر واحد تحقیقات و مشاوره موسسه آموزش، تحقیقات و مشاوره شهرداریهای خراسان رضوی از برگزاری همایش ملی بازآفرینی فضای شهری و 3 کارگاه های آموزشی مرتبط با این موضوع با همکاری این مرکز آموزشی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، دکتر فرزانه صادقی با بیان این خبر گفت: با هماهنگی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده در واحد پژوهش و مشاوره موسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداری های استان به عنوان مجری دوره ها و همایش های آموزشی حوزه شهری، همایش بزرگ بازآفرینی و تسهیل گری فضای شهری، روز چهارشنبه 25 مهرماه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، شهردارمشهد و دیگر مسئولان شهری در تالارشهر مشهد برگزار خواهد شد.

وی افزود: این همایش ویژه نمایندگان بیش از 75 شرکت مشاوره ساختمانی و اجتماعی به منظور آشنایی شرکت‌ها، گروه‌ها و بنگاه‌های تسهیل‌گر با قوانین، مقررات و شرایط اجرای تسهیل گری در مجموعه شهرداری و در راستای فرآیند بازآفرینی شهری در محلات مختلف شهر مشهد تدارک دیده شده است.

مدیر واحد تحقیقات و مشاوره موسسه آموزش شهرداریهای خراسان رضوی ادامه داد: آشنایی با مفاهیم بازآفرینی فضاهای شهری، بررسی جایگاه دستگاههای دولتی در این حوزه و بررسی تجربیات اجرایی بازآفرینی شهری در ایران، موضوعاتی است که در این همایش به آن پرداخته می شود.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا 3 کارگاه آموزشی جنبی ویژه نمایندگان شرکت‌های مشاوره ساختمانی و اجتماعی قبل از برگزاری همایش بازآفرینی فضای شهری در روزهای 21تا 23 مهرماه در تالار اجتماعات موسسه آموزش، تحقیقات و مشاوره شهرداریهای استان برگزار شد.

صادقی تصریح کرد: محورهای اصلی این کارگاه ها، معرفی فعالیت‏های مرتبط با بازآفرینی شهری در حوزه کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی، همچنین توانمندسازی و تأمین منابع بازآفرینی فضاهای شهری و ضرورت، الزامات و تکنیک‏های تسهیلگری اجتماعی در طرح‏های بازآفرینی شهری در نظر گرفته شدکه با سخنرانی رضا خواجه نایینی معاون اقتصادی شهردار، محمد هادی مهدی نیا، احمد نوروزی و رمضانعلی فیضی اعضای شورای شهر مشهد همراه بود./م.ا/1844/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا