مدیر موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری خبرداد؛ برنامه ریزی برای سفرواقامت خانواده های کارکنان شهرداریهای کشور در مشهد

۱۳۹۸/۱/۲۶ تعداد بازدید: ۱۱۱

مدیر موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی از برنامه ریزی های در حال انجام برای ایجاد تسهیلات در سفر و اقامت خانواده های کارکنان شهرداریهای کشور در مشهد خبر داد.

مدیر موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی از برنامه ریزی های در حال انجام برای ایجاد تسهیلات در سفر و اقامت خانواده های کارکنان شهرداریهای کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، جعفر فرشچی با اشاره به برنامه های این موسسه در سال جدید، عنوان کرد: با توجه اهمیت شهر مشهد و اشتیاق عاشقان اهل بیت (علیهما سلام) برای زیارت حرم مطهر رضوی، تلاش داریم، امکانات اقامت و سفر را برای خانواده های کارکنان شهرداریهای کل کشور با تسهیلات ویژه و حتی المکان به صورت پرداخت اقساطی در مشهد فراهم کنیم.

وی افزود: علاوه بر این، برنامه ریزهای خوبی را در جهت ساماندهی و اجرای تورهای ورزشی، علمی، سیاحتی و زیارتی و ... در داخل و خارج از کشور برای کارکنان شهرداریها و حتی دیگر دستگاه ها و نهادهای اجرایی در دستور کار داریم.

مدیر موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی به اجرای تورهای یک و نیم روزه گردشگری برای کارکنان شهرداری مشهد و مناطق و سازمان های تابعه در سال گذشته اشاره و بیان کرد: با توجه به رضایت و استقبال از این تورها، قصد داریم در سال 98 نیز این روند را با رویکرد توسعه ای و ایجاد تنوع به صورت تورهای چندروزه داخل و خارج از استان برای پرسنل و خانواده های شهردارهای کل استان ادامه دهیم.

وی در خصوص قراردادهای همکاری با مناطق چندگانه و سازمان های تابعه شهرداری مشهد، گفت: علاوه بر پروژه ساماندهی شهربازی و تفریحات دریاچه بوستان وحدت، بهسازی و بهره برداری از غرف و دریاچه کوهسنگی در سال 97، ساماندهی، ساخت و بهسازی غرفه های رینگ پارک ملت نیز در دستورکار موسسه توسعه گردشگری قرار گرفته که عملیات اجرایی و بهره برداری آن در سه ماهه اول امسال صورت خواهد گرفت.

فرشچی به توسعه بازارچه های سوغات موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری در اطراف حرم مطهر اشاره کرد و ادامه داد: با استفاده از تجربه خوب ایجاد بازارچه سوغات در خیابان طبرسی، در سال جدید نیز طی مذاکراتی با شهرداری منطقه 11، ایجاد بازارچه دوم در این منطقه را در دستور کار داریم که می تواند نقش مهمی در ایجاد رفاه برای شهروندان این نقطه از شهر مشهد به دلیل بعد مسافت و عدم دسترسی به بازارها و فروشگاه های دیگر نقاط شهر داشته باشد.

وی بوم گردی را یکی از مباحث مهم در رونق اقتصادی صنعت گردشگری عنوان کرد و افزود: با شناسایی مکان های مناسب در شهرهای باجگیران، کلات، نیشابور و سبزوار در سال جاری تلاش داریم، حداقل سه مرکز بوم گردی جدید را در استان ساماندهی و امکانات مناسب برای بهره مندی علاقه مندان بومی و غیربومی به این حوزه از گردشگری فراهم کنیم.

مدیر موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی خاطر نشان کرد: همکاری و مشارکت با دستگاه های مختلف به ویژه سازمان میراث فرهنگی در برگزاری نمایشگاه ها، جشنواره ها و سمینارهای تخصصی حوزه گردشگری مهمترین اولویتی است که در سال جدید دنبال می کنیم و امیدواریم در«سال رونق تولید» بتوانیم در حوزه های مرتبط و مشترک با تولید و گردشگری موثر عمل کنیم. /م.ا/1942/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا