مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های گیلان؛ سازمان همیاری باید بازتولید جدیدی از وظایف شهرداری ها ارایه کند

۱۳۹۷/۷/۱۴ تعداد بازدید: ۲۴۹

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های گیلان گفت: سازمان همیاری باید بازتولید جدیدی از وظایف شهرداری ها ارایه کند تا به رفاه شهروندان منجر شود.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های گیلان گفت: سازمان همیاری باید بازتولید جدیدی از وظایف شهرداری ها ارایه کند تا به رفاه شهروندان منجر شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، روح الله منعم در حاشیه حضورش در نهمین نمایشگاه توانمندیهای سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته به دلیل فضای اقتصادی حاکم بر جامعه و با توجه به شرایط و اقتضاعات موجود، طبیعی است‌ کیفیت در حد بالایی را در نمایشگاه مشاهده نکنیم.

وی افزود: شرکت هایی که در حوزه مبلمان شهری فعال هستند به لحاظ مباحث مالی کمتر از این نمایشگاه استقبال کردند اما برخی شرکت هابا وجود شرایط سخت باز هم کنار شهرداری ها می مانند و در مجموع به نسبت وضعیت اقتصادی فعلی، نمره قبولی را به نمایشگاه می دهیم.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های گیلان، یکی از وظایف اصلی سازمان همیاری شهرداری ها را بر اساس اساسنامه موجود، ارائه خدمات پشتیبانی به شهرداری های سراسر کشور عنوان کرد و گفت:  بر اساس قانون شهرداری ها باید فعالیت های در جهت درآمد زایی انجام دهند تا به شهروندان خدمات درخوری را ارائه دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه شهرداری های کشور بیشتر در حوزه زیرساختی و عمرانی ورود کرده اند و از طرفی مردم انتظاری که از شهرداری دارند نیز بر همین صورت است و تمرکز مجموعه کارکنان شهرداری ها نیز در حوزه ایجاد و تقویت زیر ساخت ها در شهرهاست تا بر اساس آن منابع پایدار را ایجاد و هزینه کنند، اما عملا این موضوع در دنیا منسوخ شده است و باید با استفاده از علوم روز به اداره شهرها و فعالیت در شهرداریها پرداخت.

منعم تصریح کرد: سازمان همیاری باید باز تولید جدیدی از وظایف شهرداری ها ارایه کند، البته این سازمان در همه استان ها با یک رویه خاص عمل نمی کند اما اگر بخواهیم یک استاندارد را بنا دهیم، سازمان همیاری می بایست  از ایده ها و خلاقیت های نو استفاده کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود، سطح دلبستگی روستاها به شهرها و نزدیکی روستاها به شهرها و انتظاراتی که جامعه روستایی در ارایه خدمات مطلوب از شهرنشینان دارند، ایجاب می کند سطح نگاه خودمان  را وسیع تر کنیم و الزاما خود را معطوف به چند خیابان و کوچه نکنیم و به حاشیه شهرها نیز توجه شود.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های گیلان افزود: در این راستا باید قوانین بالادستی در حوزه مدیریت شهری تغییر و فرمانداری ها و شهرداری باهم ارتباط برقرار کنند و سازمان همیاری نیز نقش هدایت کننده را بر عهده گیرد و بتواند خدمات مختلفی که کارخانجات و شرکت های دانش بنیان ارایه می کنند را به صورت ارزان تر و در دسترس تر در اختیار شهروندان بگذارد./م.ر/1833/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا