مدیرهماهنگی امور شهرداریهای استان سازمان همیاری خراسان رضوی؛ سازمان همیاری برای ارائه مطلوب ترین خدمات به شهرداریها تلاش می کند

۱۳۹۶/۸/۲۳ تعداد بازدید: ۳۵۰

مدیرهماهنگی امور شهرداریهای سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با اشاره به سفرهای مداوم به شهرهای مختلف استان اظهار کرد: تمام تلاش ما ارائه بهترین خدمات و تامین نیازمندیهای شهرداریها به مطلوبترین شکل ممکن است.

 مدیرهماهنگی امور شهرداریهای سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با اشاره به سفرهای مداوم به شهرهای مختلف استان اظهار کرد: تمام تلاش ما ارائه بهترین خدمات و تامین نیازمندیهای شهرداریها به مطلوبترین شکل ممکن است.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، مسعود شکرریز که به همراه علی طهرانی مسئول هماهنگی شهرداری های این منطقه به شهرهای خرو، سبزوار،روداب و سلطان آباد سفر کرده بود، عنوان کرد: خوشبختانه تعاملات خوبی در این سفرها با دست اندرکاران شهردارهای استان برقرار و به خوبی ظرفیتها و نیازهای این نهادها شناسایی می شود.

وی بااشاره به دیدار با جانشین شهردار داورزن در سبزوار، افزود: در این سفر 2 روزه دیدار ها و جلسات خوبی با شهرداران، اعضای شورای شهر، معاونان و مسوولان واحد های مختلف شهرداریهای استان برگزار و در خصوص معرفی آخرین توانمندیهای سازمان در حوزه های بازرگانی، اقتصادی، سرمایه گذاری، بیمه ای، گردشگری، عمرانی، آموزشی و ... گفتگوهای خوبی انجام شد.

مدیرهماهنگی امور شهرداریهای سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به تغییر رویکردهای مدیریتی در سازمان همیاری تلاش می کنیم با برقراری تعاملات حضوری و احیاء ارتباطات بین سازمان و شهرداری های شهرهای دور و نزدیک استان در جهت معرفی هرچه بیشتر توانایی های همیارانه سازمان حرکت کنیم.

وی ادامه داد: این امر مستلزم تداوم این ارتباطات و شناخت هرچه بیشتر ظرفیتها، توانمندیها، نیازها، کمبودها و کاستی های موجود در شهرداری ها و از سوی دیگر تعامل مستمر و مطالبه جویانه شهرداران از سازمان همیاری به عنوان نهادی خدمتگزار در حوزه کمک و تسهیل در امور مدیریت شهری خواهد بود.

شکرریز ادامه داد: متاسفانه بعد مسافت و عدم امکان تردد مستمر نمایندگان شهرداریها به مشهد، باعث کاهش این تعاملات و حتی در برخی از شهرداری ها عدم شناخت کافی از تمامی توانمندیها و رسالتهای سازمان  شده است که سعی کردیم با ساماندهی و منطقه بندی شهرداریها مختلف و تعیین مسوولانی برای پیگیری امور شهرداریها، به نحو دقیق تری درراستای وظیفه خدمات دهی و تامین نیازمندیهای مدیران شهری استان عمل کنیم.

وی با اشاره به گلایه اکثر شهرداران از عدم وجود درک متقابل در حوزه مالی، عنوان کرد: هرچند که شرایط اقتصادی کشور و رکودی که در سالهای اخیر با آن مواجه بودیم تاثیری بسزایی در کمبود منابع مالی در هر 2 نهاد  سازمان همیاری شهرداریها و حتی کلیه شهرداری های استان شده است ولی سازمان همیاری با برنامه ریزیهای تخصصی، رویه ها مطلوب تری را با رایزنی بیشتر و منسجم تر با پیمانکاران و تامین کنندگان داخلی و خارجی، ارائه تسهیلات، تقسیط و ... در جهت رفع این گونه مسایل در دستور کار دارد.

مدیرهماهنگی امور شهرداریهای سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با اشاره به بهبود رویکردهای بخش های مختلف سازمان همیاری، خواستار شد: قطعا با حضور و تعامل هرچه بیشترشهرداران پرتلاش و زحمتکش استان به عنوان متولیان مدیریت شهری و صاحبان اصلی سازمان همیاری، بخش های مختلف سازمان به ویژه حوزه معاونت بازرگانی، قدرت عمل بیشتری برای تامین نیازمندیهای شهرداریها به تجهیزات، ماشین آلات ، کالاها و... خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بنا به وظایف تعیین شده برای سازمان همیاری،  تمامی بررسی ها، اخذ تاییده ها و کنترلهای لازم توسط متخصصان سازمان همیاری با هماهنگی ادارات کل دفتر امور شهری و شوراها و دفتر فنی استانداری طی بازدیدهایی از کلیه کارخانجات، تامین کنندگان، پیمانکاران و تولیدکنندگان انجام می شود، تا خدمات و محصولاتی با بهترین کیفیت، اطمینان و استانداردهای لازم برای رفع نیازمندیهای، شهردارها شناسایی و تامین شود.

شکریز اظهار کرد: افزایش توان سازمان در مذاکره با تامین کنندگان به مدد همکاری شهرداریها منجر به  افزایش میزان سفارشات این نیازمندیها به صورت متمرکز، ایجاد رقابت در بین کارخانجات تولیدی محصولات مورد نیاز شهرداریها، جذب تسهیلات بیشتر، انتفاع و کمک به جلوگیری از هدررفت منابع مالی شهرداریهای برخوردار و کم برخوردار استان به عنوان نهادهای عمومی غیردولتی مهم در حوزه خدمات رسانی به هم استانی های عزیز و شهروندان شهرهای خراسان رضوی خواهد شد./م.ا/1651/

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا