مدیرموسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداری های استان خبرداد؛ همکاری با اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در زمینه پژوهش و آموزش

۱۳۹۶/۴/۲۰ تعداد بازدید: ۲۳۶

مدیرموسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداری های خراسان رضوی از تفاهم نامه همکاری با اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در زمینه های علمی، آموزشی و پژوهشی خبرداد.

مدیرموسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداری های خراسان رضوی از تفاهم نامه همکاری با اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در زمینه های علمی، آموزشی و پژوهشی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، دکتر سید مصطفی رضوی با بیان این خبر، گفت: هدف از این تفاهم نامه ایجاد زمینه  همکاری های متقابل در حوزه علمی، پژوهشی و آموزشی با در نظر گرفتن منابع و امکانات فنی، تولیدی، نیروی انسانی، اطلاعات، تجارب و تخصص  در نظر گرفته شده است.

وی ، افزود: بهره مندی طرفین از امکانات دو طرف شامل توان فکری، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه ای، ارتباطات بین المللی و داده های قابل استفاده در پژوهش و تحقیق نیز از دیگر موضوعات مورد توافق در این تفاهم نامه است.

مدیرموسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداری های خراسان رضوی بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه تلاش می شود در جهت بومی سازی تکنولوژی ها، حمایت از ایده های نو و تاسیس شرکت های دانش بنیان در حوزه های مرتبط اقدامات مشترکی انجام شود.

وی باتاکید بر حمایت از طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویی و به کارگیری توان مجموعه های فناوری مرکز رشد در جهت رفع نیاز های حوزه مورد تعامل با اداره کل راه و شهرسازی، افزود: با توجه به اهمیت فعالیتهای حوزه راه و شهرسازی تلاش داریم ضمن اختصاص مکان برای استقرار کارشناسان  این اداره کل، در برگزاری دوره نشست های علمی و تخصصی، همایش ها و کارگاه ها و همچنین دوره های تحصیلی و آموزش های کوتاه مدت بر حسب نیاز این بخش اقداماتی را انجام دهیم.

رضوی بیان کرد: بر اساس این تفاهم نامه علاوه بر جهت دهی پایان نامه های تحصیلی موسسه در زمینه نیازهای اداره کل راه و شهرسازی، در راستای در اختیارقراردادن یافته های پژوهشی و تحقیقاتی جدید برای ارتقاء سطح علمی و رفع مشکلات پروژه های اجرایی این حوزه تلاش خواهد شد.

وی با اشاره به جذب دانشجو توسط مرکز علمی کاربردی وابسته دررشته های تخصصی حمل و نقل و ترافیک، حمل و نقل شهری، مهندسی راهسازی و شهرسازی، عنوان کرد: با توجه مخاطب بالای این رشته ها و توان علمی اساتید موجود، امیدواریم با پرورش دانشجویان کارآمد، بتوانیم بعنوان یک قطب علمی در شرق کشور نقشی موثر در ارتقاء علمی، فنی و تخصصی این حوزه ایفا کنیم./م.ا/1572/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا