مدیرعامل واحد عمرانی سازمان همیاری شهرداریهای استان خبر داد؛ پیشرفت 60 درصدی پروژه پارکینگ زیر سطحی مجد مشهد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ تعداد بازدید: ۱۵۷

مدیرعامل شرکت عمرانی وابسته سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی اظهار کرد: با حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای پروژه پارکینک زیرسطحی مجد، حدود پنج درصد از برنامه زمانبندی تعیین شده، پیش هستیم.

مدیرعامل شرکت عمرانی وابسته سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی اظهار کرد: با حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای پروژه پارکینک زیرسطحی مجد، حدود پنج درصد از برنامه زمانبندی تعیین شده، پیش هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، محمدرضا پرهیخته پور با اشاره به بازدید امروز دکتر خلیل الله کاظمی معاون حمل و نقل ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد از روند عملیات پروژه پارکینک زیرسطحی مجد که حدود 6 ماه است توسط شرکت همیار سازه توس در حال اجرا است، عنوان کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی ها و تلاش های انجام شده با 60 درصد پیشرفت فیزیکی، حدود 5 درصد بیشتر از برنامه زمان بندی تعیین شده برای اجرای این پروژه جلوتریم.

وی به 80 درصد پیشرفت در حوزه ابنیه و 65 درصد پیشرفت در حوزه تاسیسات مکانیکی پروژه پارکینگ مجد، اشاره کرد و افزود: این پروژه با 330 متر طول و 35 متر عرض در حدفاصل چهارراه شهید کریمی در تقاطع خیابان حرعاملی و چهارراه مجد در خیابان قرنی واقع شده است.

مدیرعامل شرکت همیار سازه توس سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، ادامه داد: این پارکینگ که بر اساس پیش بینی های انجام شده در صورت راه اندازی خط BRT و استقرار ایستگاه مترو دراین مسیر تا حرم مطهر درنظر گرفته شده است، از 2 ورودی و 2 خروجی مجزا برخوردار می باشد که 8 دستگاه پله و 2 دستگاه آسانسور در سطح خیابان برای عبور و مرور شهروندان به آن درنظر گرفته شده و قرار است مکانی مناسب برای خدمات رسانی و پارک خودروهای شهروندانی که با قصد زیارت و خرید از این منطقه تردد می کنند در فاصله مناسبی تا حرم مطهر و بازارهای اطراف باشد.

وی ضمن تقدیر از همکاری شهرداری مشهد به عنوان کارفرمای این پروژه، تصریح کرد: وسعت این پارکینگ حدود 33 هزار متر مربع در 3 طبقه 11 هزار متر مربعی  است و گنجایش پارک هزار و 80 خودرو سبک را دارا می باشد که با پیشرفت خوبی که تاکنون داشته ایم، امیداوریم با تامین نقدینگی لازم و خریدهایی که باید توسط کارفرما انجام شود، زودتر از موعد تعیین شده تکمیل و آماده بهره برداری و خدمات رسانی به شهروندان عزیز مشهدی و زائران گرانقدر علی بن موسی الرضا(ع) شود.

پرهیخته پور به پروژه های در دست اجرا و تکمیل شده این شرکت اشاره و بیان کرد: با توجه وظیفه ای که به شرکت همیار سازه به عنوان یکی از واحدهای خدمات رسان سازمان همیاری واگذار شده و خدماتی که همواره در حوزه عمرانی به شهرداریهای استان ارائه می دهد، چندین پروژه مختلف در سال جاری به این شرکت واگذار شده که اکثر آنها زودتر از موعد مقرر به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است.

وی گفت: بر همین اساس پروژه تعریض بلوار آزادی حدفاصل میدان استقلال تا فلکه پارک که طبق قرارداد باید 3 ماهه آماده می شد، ظرف مدت45 روز تکمیل و به بهره برداری رسید که قطعا این امر نقش موثری در کاهش بار ترافیکی منطقه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت همیار سازه توس افزود: پروژه تغییر میدان نهج البلاغه در تقاطع بلوار آموزگار و سید رضی به چهارراه دارای چراغ راهنمایی نیز که طی 3 ماه زمانبندی شده بود با استفاده از توان بالای عمرانی و فنی شرکت همیار سازه، ظرف مدت 21 روز به اتمام رسیده و اکنون در حال استفاده شهروندان است.

وی به عملیات درحال اجرای پروژه میدان پژوهش در بلوار کوثر مشهد در 2 ماه اخیر اشاره و بیان کرد: این پروژه نیزکه طبق آن قرار است در محل کارخانه قدیمی کوکاکولا پارک و فضای سبز احداث شود، در همین مدت کوتاه، حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با توجه به اقدامات خوب انجام شده، پیش بینی می شود زود از موعد 6 ماهه تعیین شده به اتمام برسد و مردم خوب این منطقه از امکانات و فضای زیبای آن بهره مند شوند.

پرهیخته پور در خصوص پروژه پارکینگ زیرسطحی آزادی نیز اظهار کرد: متاسفانه در این پروژه به علت وجود محدودیت های فنی و معارض کابل مخابرات، با توقف در ضلع جنوبی آن مواجه هستیم، اما در قسمتهای فاقد معارض، گودبرداری ها و تحکم بخشی درحال انجام است، امیدواریم در یک ماه آینده اقدامات لازم توسط شرکت مخابرات انجام شود و با رفع معارض های موجود، این پارکینگ نیز در زمان تعیین شده تکمیل و به ارائه خدمات به مردم مشهد بپردازد./م.ا/1934/

 

 

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا