مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان خبر داد؛ واریزبالغ بر150میلیارد ریال سود فروش سوخت به حساب مرزنشینان خراسان رضوی

۱۳۹۷/۸/۵ تعداد بازدید: ۲۶۱

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی از واریز بالغ بر 150 میلیارد ریال سود فروش و صادرات فرآورده های نفتی از ابتدای طرح سوخت مرزنشینان به حساب حدود 19 هزار خانوار مرزنشین استان خبر داد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی از واریز بالغ بر 150 میلیارد ریال سود فروش و صادرات فرآورده های نفتی از ابتدای طرح سوخت مرزنشینان به حساب حدود 19 هزار خانوار مرزنشین استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، احمدیزدان پناه با بیان این خبر گفت: در مدت واگذاری کارگزاری سوخت مرزی به سازمان همیاری اقدامات خوبی در حوزه صادرات این محصول انجام شده و واریز های سود فروش این محصول به صورت منظم به حساب مرزنشینان انجام می شود.

وی با اشاره به انجام مرحله هشتم واریز سود فروش سوخت مرزنشینان در هفته جاری، گفت: با تلاش های صورت گرفته، برای اولین بار امکان واریز مجدد سود در فاصله کمتر از یک ماه به حساب مرزنشیان فراهم شد و اکنون شاهد واریز حدود 18 میلیارد و 848 میلیون ریال سود فروش سوخت مرزی به حساب خانوارهای مرزنشین استان هستیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی به 3 شهر مرزی تحت پوشش طرح فروش سوخت مرنشینان در استان اشاره کرد و ادامه داد: در این مرحله نیز اهالی 24 روستای تایباد با 5 هزار و 721 خانوار، 66 روستای تربت جام با 10 هزار و 230 خانوار و 9 روستا از شهرستان خواف با 2 هزار و 897 خانوار مشمول دریافت سود فروش سوخت مرزی هرکدام به مبلغ 100 هزار تومان شدند.

وی با اشاره به واریز 3 مرحله سود فروش سوخت مرزی در کل سال 96، افزود: این در حالی است باافزایش مراحل واریز سوخت در سال جاری مواجه بوده ایم و از ابتدای امسال تاکنون 3 مرحله سود فروش سوخت توسط سازمان همیاری به حساب مرزنشنیان واریز شده است که از ابتدای طرح تاکنون بالغ 15 میلیارد تومان واریزی برای خانواده های مرزنشین خراسان رضوی در پی داشته است.

یزدان پناه اظهارکرد: این طرح در استانهای مرزی دیگری چون آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، کردستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان نیز در حال اجراست که خراسان رضوی به عنوان پایلوت عملکرد خوبی در حوزه برداشت سود و واریز سهمیه به حساب مرزنشینان داشته است.

وی تصریح کرد: در چهارچوب این طرح فرآورده های نفتی مختلف توسط سازمان همیاری شهرداریهای استان به عنوان کارگزار تعاونی مرزنشینان طبق نرخهای مصوب کمیته مرکزی تعیین نرخ به کشور افغانستان صادر می شود که درآمدی مازاد بر پرداخت یارانه های دولتی برای روستاییان مرزنشین در بر داشته و تاکنون طی 8 مرحله به حساب آنان واریز شده است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با اشاره به توسعه اشتغال و تحرک بخشی به فعالیت های قانونی و رونق اقتصادی درجداره مرز با اجرای طرح سوخت مرنشینان، خاطر نشان کرد: کاهش قاچاق سوخت ، بهبود معیشت مرزنشینان، مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به روستاهای محدوده مرز و تثبیت جمعیت پایدار از دیگر دستاوردهایی است که این طرح به دنبال خواهد داشت.

وی با تقدیر از همکاری، تلاش ها و برنامه ریزی دستگاه های متولی در کارگروه سوخت مرزی و همچنین معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: امیدواریم با تداوم این تلاش ها، آثار پر خیر و برکتی را برای مرزنشینان استان و همچنین رونق زندگی در مرزها شاهد باشیم./م.ا/1849/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا