مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان؛ سال پرباری را در کمک و همیاری به شهرداریهای خراسان رضوی داشتیم

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ تعداد بازدید: ۱۵۷

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی اظهار کرد: سال 97 سالی پرباری برای سازمان همیاری در انجام وظایف به عنوان بازو و پشتیبان شهرداریهای استان بود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی اظهار کرد: سال 97 سالی پرباری برای سازمان همیاری در انجام وظایف به عنوان بازو و پشتیبان شهرداریهای استان بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، احمدیزدان پناه در آستانه فرارسیدن سال 98،ضمن تبریک فرارسیدن نوروز در خصوص عملکرد این سازمان در سالی که گذشت، عنوان کرد: تلاش های بسیاری توسط کارکنان بخش های مختلف، شرکتها و موسسات تابعه صورت گرفت تا بتوانیم سالی پر بار از نظر عملکرد مالی، علملیاتی و اقتصادی را در جهت بهبود ارائه خدمات به شهرداریهای استان پشت سر بگذاریم.

وی به رویکرد جدید تعاملی سازمان همیاری با تمامی شهرداریهای کوچک و بزرگ خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: جلسات، ملاقاتها، بازدیدها و ارتباطات خوب و سازنده ای با مدیران و دست اندرکاران سطوح مختلف شهرداری های استان انجام شد و تلاش کردیم به عنوان بخشی از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، نقش موثری در تحقق رسالتها و اهداف اجرایی دولت در حوزه آبادانی و توسعه شهرهای استان داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به حمایتهای استانداری از برنامه های این نهاد در تمام نقاط استان اشاره و بیان کرد: خوشبختانه هماهنگی خوبی بین سازمان همیاری بانهادهای مختلف به ویژه شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای سراسر استان برقرار شد و توانستیم نقش موثری در کمک به عملیاتی کردن بسیاری از طرح های مختلف شهری و استانی داشته باشیم.

 وی بیان کرد: براساس آمار، امسال در بخش بازرگانی که اصلی ترین رسالت سازمان را در تامین نیازمندیهای شهرداریها به تجهیزات، کالاها، ماشین آلات و خدمات مختلف برعهده دارد، رشد چشمگیری داشته ایم و براساس عملکرد های مالی حدود دوبرابری ثبت شده در این حوزه، تعداد شهرداری بیشتری نسبت به سالهای گذشته از خدمات این معاونت بهره برده اند.

این مقام مسئول با تاکید بر نگاه ویژه سازمان همیاری به شهرداریهای کم برخوردار استان، تصریح کرد: علاوه بر شهرداریهای کوچک و بزرگ شهرهای مختلف، شهرداری کلان شهر مشهد به همراه مناطق، سازمانها و شرکتهای تابعه آن استفاده قابل توجهی از توان سازمان همیاری در بخش های عمرانی، بازرگانی، تجهیزات، ماشین آلات، کالاها، گل و گیاه مورد نیاز در طرح استقبال از بهار و ... داشته است و توانسته ایم در تامین نیازهای این کلان شهر و ارائه خدمات به زائران و مجاوران امام رضا(ع) نقش پر رنگی داشته باشیم.

یزدان پناه به اقدامات سازمان همیاری در حوزه صادرات سوخت مرزی و واریز چندین مرحله سود به حساب مرزنشینان در سال جاری، گفت: علاوه بر این حوزه در بخش های مختلف از جمله بحث پسماند و طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک در شهرهای مختلف و رسالتی که به عنوان معین اقتصادی شهرستان طرقبه شاندیز به سازمان همیاری واگذار شده است، برنامه های خوبی را آغاز کرده ایم که در سال آینده تکمیل تر خواهد شد.

وی به تلاش های سازمان همیاری در جهت خودکفایی مادی شهرداریها اشاره و بیان کرد: با برنامه ریزی هایی که در این حوزه انجام شده، ظرفیتهای مشترک سرمایه گذاری در شهرهای مختلف همواره مورد توجه ما قرار دارد و روز به روز شاهد شکوفایی، نوآوری و ارائه خدمات جدیدتر و بهتر برای ایحاد درآمدهای پایدار در شهرداریها هستیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به اقدامات صورت گرفته در معاونت مالی این سازمان در جهت بهبود کنترل و نظارت بر خدمات رسانی های مالی و بازرگانی شهرداریها اشاره کرد و گفت: در سال جاری با توجه به احساس نیاز در این حوزه، واحد مستقل امور قراردادها در حوزه معاونت مالی برای ساماندهی و کنترل های دقیق تر تشکیل شد.

وی ادامه داد: همچنین در معاونت مالی تلاش کردیم به منظور بهبود رعایت قوانین مالی، مالیاتی، بیمه ای و ... کنترل های داخلی را تقویت کنیم که همین اقدامات، بهبود خدمات رسانی به شهرداریها و افزایش چشمگیر سود را نسبت به سال گذشته به دنیال داشته است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی به تقویت توانمندی ها و ظرفیتهای این نهاد در سال97 اشاره و بیان کرد: برقراری ارتباط و تعامل سازنده با نهاد ها و دستگاه های مختلف مرتبط با حوزه شهری نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که مورد توجه ویژه ما در سازمان همیاری قراردارد چرا که ظرفیتهای خوبی برای خدمات رسانی به دستگاه های مختلف داریم و از سوی دیگر می توان از توانمندیهای هر یک از این نهادها در جهت کمک به شهرداریها استفاده کرد.

یزدان پناه، خاطرنشان کرد: در سال جاری توانمندی های خوب موسسات و شرکتهای زیر مجموعه سازمان در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، بازرگانی، سرمایه گذاری، تجاری، تولیدی، عمرانی، گردشگری، آموزشی، پژوهشی و ... نیز در ارائه خدمات مختلف به شهرداری ها و تامین برخی نیازمندیهای آنها و حتی دیگر سازمان ها و نهاد ها تاثیر به سزایی داشت که بسیاری از این ظرفیتها، عمدتا در کلان شهر مشهد مورد استفاده قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: پروژه های عمرانی شرکت همیار سازه توس، اقدامات موسسه صنعتی گوشت مشهد در نو سازی و بهساری کشتارگاه و ارائه خدمات ذبح و استحصال دام و تولید گوشت، دوره ها و کلاسهای آموزشی و برنامه های پژوهشی موسسه تحقیقات، آموزش و مشاوره شهرداریها و همچنین پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی و کارشناسی مرکز علمی کاربردی شهرداریها، اقدامات موسسه توسعه گردشگری در ساماندهی مراکز تفریحی و تجاری بوستانهای شهر مشهد، گسترش خدمات تفریحی شرکت نمونه چالیدره، اقدامات شرکت همیاران شمال شرق در احداث شهرک حمل و نقل خواف و همچنین تامین نیرو و امور مختلف دیگر برای شهرداری مشهد و خدمات بیمه ای شرکت خدمات متنوع بیمه ای همیار به شهرداریها از جمله ظرفیتهایی بود که امسال با همت کارکنان و مدیران این واحدها، رشد و رونق بیشتری نسبت به سال های گذشته داشت.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با اشاره به حدود 20 سال تلاش و خدمتگذاری سازمان همیاری در عرصه های مختلف حوزه شهری، عنوان کرد: همواره اصل پویایی و کارایی در سازمان همیاری و شرکتها و موسسات تابعه آن مورد توجه قرار داشته است و روز به روز با انجام خدمات و تلاش های موثرتر، شاهد گسترده تر شدن فعالیتها و توانمندتر شدن این نهاد در سطح خراسان رضوی هستیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم در ادامه نیز با همراهی و هم افزایی بخش ها و نهاد های مرتبط به ویژه شهرداری ها، شاهد بهبود اقدامات و برنامه های سازمان در حوزه شهری و همچنین سود آوری و ایجاد درآمد های پایدار برای شهرداری های استان باشیم و در سال جدید به عنوان یک بنگاه بزرگ اقتصادی در خراسان رضوی برای تحقق هرچه بیشتر رسالت های نظام اجرایی کشور در بخش خدمات رسانی به شهرداری ها و توسعه و آبادنی روز افزون شهرهای این خطه از کشور عزیزمان ایران تلاش کنیم./م.ا/1935/

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا