مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان تاکید کرد؛ سازمان های همیاری دستاوردی در چهل سالگی انقلاب برای ارتقاء مدیریت شهری کشور

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ تعداد بازدید: ۱۹۵

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی اظهار کرد: تاسیس سازمان های همیاری در استانهای کشور، خود دستاوردی بزرگ در جهت ارتقاء مدیریت و آبادانی شهرها در چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی اظهار کرد: تاسیس سازمان های همیاری در استانهای کشور، خود دستاوردی بزرگ در جهت ارتقاء مدیریت و آبادانی شهرها در چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، احمدیزدان پناه ضمن گرامیداشت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تقریبا 13 سال از انقلاب اسلامی می گذشت که نهادی جدید با عنوان سازمان همیاری شهرداریها با مجوز وزرات کشور و به استناد ماده ۸۴ قانون شهرداریها با هدف تامین نیازمندیهای شهری و تاسیسات مورد نیاز عمومی و همچنین با هدف کمک به خودکفائی شهرداریها تشکیل شد.

وی ادامه داد: تشکیل نهادهایی برای همیاری و کمک به ارتقاء مدیریت شهری و آبادانی شهرهای کشور، خود دستاوردی بزرگ در چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است که در حدود 1150 شهر کشور آثار و نتایج خوبی رو به یادگار گذاشته اند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی گفت: از همان ابتدا این سازمان های نوپا در هر استانی براساس ظرفیتهای بومی شروع فعالیت کردند و امروز شاهد هستیم که سازمانهای همیاری شهرداریهای استانهای مختلف جزء بزرگترین و توانمندترین نهادهای اقتصادی در هر استانی محسوب می شوند و توان این را دارند که علاوه بر شهرداریها به دیگر نهادها و دستگاه های اجرایی نیز همکاری و همیاری کنند.

یزدان پناه با تاکید بر پویایی سازمان های همیاری شهرداریها در کل کشور، ادامه داد: این سازمان ها تفاوت بسیاری از نظر پویایی و تغییر کارکردها، نسبت به دیگر نهادهای اقتصادی در هر استانی دارد، چرا که دست اندرکاران سازمان های همیاری در هر شرایطی به دنبال به عقب راندن تهدیدها و استفاده بهینه از فرصتها و ظرفیتهای موجود برای ارتقاء مدیریت و آبادانی شهرها هستند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان در خصوص سیر حرکت این سازمان در خراسان رضوی نیز حدود 30 سال فعالیتش، عنوان کرد: این سازمان نیز با تلاش مدیران و کارکنان خود در ادوار گذشته، همواره پشتیبان شهرداریهای استان بوده است و اکنون به 75 شهرداریها عضو خود در حوزه های مختلف خدمات رسانی می کند.

وی اضافه کرد: 30 واحد زیر مجموعه در قالب موسسه، شرکت و واحدهای تولیدی و خدماتی در زمینه های گردشگری، آموزشی، پژوهشی، تولیدی، عمرانی، بازرگانی، بیمه، حمل ونقل، و ... از جمله دستاوردهایی است که از ابتدای تاسیس تاکنون به عنوان بخشی از نظام 40 ساله مقدس جمهوری اسلامی ایران، توسط سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی تاسیس شده و توسط هریک در مقاطع زمانی مختلف برای توانمندسازی شهرداریها و خدمات رسانی به شهروندان گام های مهمی برداشته شده است.

یزدان پناه خاطرنشان کرد: هدف و رسالت سازمان های همیاری شهرداریها در استانهای مختلف همانند دیگر ارکان اقتصادی حوزه شهری کشور، کمک به آبادانی هرچه بیشتر شهرها و ایجاد امید، شادابی و رفاه برای مردم شریف ایرانی اسلامی بوده است که امیدواریم همچنان بتوانیم به این راه ادامه دهیم و با پشت سرگذاشتن دشواریها، تحریمها و ناملایمات خدمتگذار همیهنانمان باشیم./م.ا/1906/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا