مدیرعامل سازمان همیاری خراسان رضوی تاکید کرد؛ لزوم تهیه طرح جامع برای تمامی پروژه های شهری خراسان رضوی

۱۳۹۷/۴/۱۶ تعداد بازدید: ۲۶۴

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در دیدار با مدیران شهر قوچان بر لزوم تدوین طرح جامع برای اجرای پروژه های مختلف شهری در شهرهای استان تاکید کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، احمدیزدان پناه در دیدار با علی پیشیار شهردار قوچان و معاونان وی و همچنین محمدرضا دادرس رئیس شورای شهر قوچان در خصوص نحوه تعاملات دو جانبه گفتگو کرد.

وی با اشاره ظرفیتها و رسالتهای سازمان همیاری استان در حوزه توانمندسازی شهرداریها، عنوان کرد: این آمادگی را داریم تا در هرکجا که شهرداران و دیگر مدیران شهری خراسان رضوی احساس می کنند در کنارشان باشیم.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، افزود: شهر قوچان به عنوان یکی از شهرهای بزرگ شمال استان از ظرفیتهای فراوانی برای انجام کارهای مشترک برخودار است که باید با همکاری و جدیت یکدیگر برای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان این خطه و زائران عبوری از این شهر تلاش کنیم.
وی با تاکید بر آمادگی سازمان همیاری در جهت تامین کلیه نیازهای تجهیزاتی، آموزشی، سرمایه گذاری و ... شهرداریهای استان، خاطر نشان کرد: این آمادگی را داریم تا علاوه بر سرمایه گذاری درپروژه های جدید، در تکمیل طرح های ناتمام شهر قوچان نیز همکاری داشته باشیم.
یزدان پناه، تصریح کرد: علاوه بر این با توجه به ظرفیتهای مطلوبی که در بخش مطالعات اقتصادی و سرمایه گذاری در سازمان همیاری وجود دارد، می توانیم به عنوان یک مشاور در کنار شهرداریهای استان باشیم.
وی با بیان اینکه باید در تدوین طرح های حوزه شهری، به طور دقیق منافع نسلهای آینده را مدنظر داشت، گفت: ظرفیتهای خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه پسماند شهری، گردشگری، تولیدات کشاورزی، دامی ... در قوچان و دیگر شهرهای شمالی استان وجود دارد که باید برای هریک طرح جامعی توسط شهرداریها تدوین شود تا آیندگان نیز از منافع آن بهره مند شوند.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن قوچان در مسیر زائران علی بن موسی (ع) باید در جهت ماندگاری بیشتر گردشگران و مسافران عبوری  و سوق دادن آنان به استفاده هرچه بیشتر از تفرجگاه ها، محصولات کشاورزی و دامی این شهر مانند گوشت و لبنیات با کیفیت و ارگانیک  تلاش شود.
وی با اشاره به برنامه های این سازمان در جهت ایجاد یک بانک اطلاعاتی از فرصتهای سرمایه گذاری استان، بیان داشت: تلاش داریم تمامی ظرفیتهای موجود درشهر مشهد و دیگر شهرهای استان را به صورت بسته های سرمایه گذاری مدون تهیه کنیم تا برای جذب سرمایه و عملیاتی کردن هرچه بهتر و سریعتر آنها به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارائه دهیم.
وی خاطر نشان کرد: هدف سازمان همیاری همواره تلاش برای کمک به شهرداریها در طرح ها و برنامه های توسعه ای و ایجاد درآمدهای پایدار و افزایش توان مالی و مدیریتی حوزه شهری است که امیدواریم با تعامل هرچه بیشتر بین شهرداران و سازمان این مهم به نحو مطلوبتری تحقق یابد./م.ا/1787/
  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا