طی مراسمی با حضور شهروندان چنارانی انجام شد؛ آغاز به کارطرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک در چناران

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ تعداد بازدید: ۱۳۰

مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک با حضور پرشور مردم، مسئولان و نمایندگان شهرداریهای استان برگزار شد.

مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک با حضور پرشور مردم، مسئولان و نمایندگان شهرداریهای استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، مراسم افتتاحیه طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک چناران شب گذشته 12 اسفندماه با حضور پرشور مردم و برخی مسئولان استانی و شهرستانی در سالن ورزشی تختی این شهر برگزار شد.

این طرح با مشارکت سازمان همیاری شهردایهای خراسان رضوی، شورای اسلامی و شهرداری چناران به منظور ساماندهی تفکیک پسماند خشک از مبداء در شهرهای مختلف استان برنامه ریزی شده است که چناران پس از نیشابور دومین شهر استان است که در آن اجرا می شود.

منازل، مدارس، ادارات، دانشگاه ها، اصناف مختلف به عنوان منابع تولید پسماند به عنوان جامعه هدف  این طرح در نظر گرفته شده است و قرار است با طراحی اپلیکشن موبایلی به صورت هوشمند به ارائه خدمات به شهروندان بپردازد.

در این طرح تعداد4 خودرو برای منازل و یک خودرو برای جمع آوری پسماند خشک از ادارات ، مدارس و اصناف در نظر گرفته شده است که برحسب ظرفیت تولید پسماند به همراه پرسنلی با لباس متحدالاشکل و کارت شناسایی به صورت هفتگی با حضور در درب منازل شهروندان و ادارات پسماندهای خشک تفکیک شده در مخازن ویژه را جمع آوری خواهند کرد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مخازن ویژه ای از جنس کارت پلاست همراه با آرم و اطلاعات طرح تهیه شده است که در فاز اول بین تمامی ادارات، مدارس و اصناف شهر توزیع می شود و در یک بازه زمانی مشخص تمامی منازل شهروندان چنارانی به آن مجهز خواهند شد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک چناران جمعیتی حدود 60 هزار نفر از شهروندان این شهر را پوشش خواهد داد و بیش از 80 نفر اشتغال زایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای جوانان بومی این شهر ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است، سعید سعیدیان معاون بازرگانی و تعدادی ازکارشناسان سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به عنوان مجری این طرح، مهدی سالم مدیر گروه خدمات شهری استانداری، نوروززاده مدیر پسماند سازمان محیط زیست استان، ولی قلیچی سرپرست فرمانداری، هادی بارویی شهردار، اعضای شورای شهر، برخی از مسئولان شورای اداری و فرماندهان نظامی و انتظامی شهر چناران در مراسم افتتاح طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک این شهر شرکت داشتند./م.ا/1921/

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا