شهردار چناران تاکید کرد؛ سرمایه گذاران از فرصت های بکر چناران غافل نباشند

۱۳۹۶/۱۱/۱۹ تعداد بازدید: ۳۴۱

شهردار چناران اظهار کرد: تردد سالانه 20 میلیون نفر مسافر داخلی و خارجی و فاصله اندک چناران از بهترین تفرجگاه های دیدنی، ظرفیتی مناسبی برای ورود سرمایه گذاران در جهت تبدیل این شهر به یک کانون گردشگری است.

دکتر هادی بارویی در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت:  شهر چناران در فاصله 70 کیلومتری از شهر مشهد قرار دارد و با حدود  1000 هکتار وسعت شهری از جمعیتی حدود 54 هزار نفر برخوردار است.

وی بیان کرد: علاوه بر وجود بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور با وسعت هزار و 500 هکتار در چناران ، عمده فعالیت مردم این شهر به کشاورزی، شیلات، پرورش دام و تولید محصولاتی منحصر به فرد در سطح کشور می پردازند.

شهردار چناران با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی شهر چناران افزود: قرار گرفتن این شهر به عنوان میقات الرضا (ع) در مسیر شهر مشهد مقدس باعث شده که سالانه 20 میلیون زائر و مسافر از آن عبور و مرور داشته باشند که امر ظرفیت مناسبی است که باید برای آن برنامه ریزی شود.

باروئی ادامه داد: علاوه بر حدود هزار نفر گردشگر خارجی که از سالانه از جاذبه های این شهر دیدن می کنند، حدود یک میلیون نفر از حجم مسافر عبوری از این منطقه، چناران را به عنوان هدف گردشگری در نظر میگیرند که باید تلاش کنیم علاوه بر استفاده بهینه از این پتانسیل، ایجاد زیرساختهای لازم برای افزایش ماندگاری مسافر و جذب گردشگر را به طور جدی تری دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه رویکرد ما در این شهر گردشگری است، ادامه داد:  آب و هوای خاص، محصولات و صنایع دستی بومی، مکان های دیدنی و بهترین تفرجگاه های منطقه شامل اخلمد، رباط سید آباد، رادکان، روستای بقمش به عنوان ماسوله خراسان، چشمه گیلاس، جمع آباد و ... در اطراف چناران با فاصله اندک و زمان دسترسی حدود 20 دقیقه ای، شرایط خوبی را برای تبدیل شدن این منطقه به یک کانون گردشگری ایجاد کرده است.

شهردار چناران گفت: از سوی دیگر راه های مواصلاتی موجود، پروژه قطاربرقی مشهد به چناران، راه آهن مشهد به گرگان و ... این شهر راه در حدود 4 سال آینده به یک پایانه مسافری تبدیل خواهد کرد که برنامه ریزی های خوبی در حوزه هتلینگ و ارائه خدمات مسافری در دستور کار قرار داده ایم.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاران از چناران غافل نباشند عنوان کرد: این شهر از حیث موقعیت های سرمایه گذاری بسیار بکر است و با اقداماتی که در حوزه های مختلف درحال انجام است، آینده خوبی را می توان با اجرای پروژه ها و مشارکتهای سرمایه گذاری برای آن متصور بود.

شهردار چناران بااشاره به فاز اولیه مطالعات طرح پارک ماجراجویی در زمینی به مساحت 15 هکتار در این عنوان کرد: قطعا در حوزه عملیاتی کردن بخش های مختلف این طرح نیاز به مشارکت سرمایه گذاران احساس می شود که سازمان همیاری می تواند در این بخش یاری گر ما باشد.

 

وی به لزوم  تقویت فعالیت های سازمان همیاری در حوزه های اقتصادی عنوان کرد: این نهاد علاوه بر خدماتی که در زمینه تامین نیازمندیهای مختلف و کمک به ارتقا حوزه مدیریت شهری انجام می دهد، می تواند در بخش سرمایه گذاری های کلان مشارکتی با شهرداری ها نیز به صورت جدی تری وارد شود که بدون شک این امر در توانمندسازی درآمدی و اقتصادی این سازمان و در کنار آن تمامی شهرداری ها استان موثر خواهد بود./.م.ا/1690/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا