شهردار نیشابور؛ لزوم همکاری تمامی ارگانها و شهروندان در مدیریت پسماند شهرهای استان

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ تعداد بازدید: ۲۵۲

شهردار نیشابور بر لزوم استفاده از ظرفیتهای سازمان همیاری شهرداریها استان و همکاری شهروندان درجهت اجرای فرآیند مدیریت پسماند در شهرهای مختلف تاکید کرد.

شهردار نیشابور بر لزوم استفاده از ظرفیتهای سازمان همیاری شهرداریها استان و همکاری شهروندان درجهت اجرای فرآیند مدیریت پسماند در شهرهای مختلف تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، علی نجفی در مراسم افتتاحیه طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک شهر نیشابور گفت: به منظور اجرای صحیح و کامل فرآیند مدیریت پسماند قراردادی با سازمان همیاری شهرداری‌های استان منعقد شد که بر اساس آن طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک با همکاری این نهاد در شهر نیشابور اجرا می شود.

وی با اشاره به ظرفیتهای سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به عنوان بازوی اجرایی شهرداریها، افزود: فرآیند مدیریت پسماند، امری چند بعدی است و هیچ نهادی به تنهایی نمی تواند آن را اجرا کند، لذا تمام ارگان ها‌، نهادها و شهروندان باید در آن مشارکت و همکاری داشته باشند.

شهردار نیشابور تصریح کرد: تاکنون موضوع پسماند در شهر نیشابور تنها در بخش جمع آوری زباله مطرح بوده این در حالی است که مدیریت پسماند صرفاً به یک حوزه خلاصه نمی‌شود و باید فعالیت‌های تفکیک از مبداء نیز به صورت ساماندهی شده انجام شود.

وی ادامه داد: 98 درصد از پسماندهای تولید شده قابل برگشت به چرخه مصرف هستند که باید از این ظرفیت حداکثر بهره وری را داشته باشیم.

نجفی افزود: با اجرای طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک در شهر نیشابور علاوه بر ایجاد اشتغال، معضلات اجتماعی و زیست محیطی مرتبط با جمع آوری زباله نیز کاهش می یابد.

گفتنی است، شهر نیشابور مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد است که این طرح برای اولین بار درکشور به صورت هوشمند سازی با مشارکت سازمان همیاری و شهرداری در این شهر اجرا  میشود./م.ا/1905/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا