شهردار لطف آباد مطرح کرد؛ نقش موثر سازمان همیاری در توسعه ظرفیتهای شهرهای مرزی خراسان رضوی

۱۳۹۶/۴/۲۵ تعداد بازدید: ۵۴۹

شهردار لطف آباد با اشاره به موقعیت اقتصادی مطلوب این شهر مرزی بر لزوم نقش آفرینی موثرسازمان همیاری خراسان رضوی به منظور توسعه ظرفیتهای این منطقه تاکید کرد.

 شهردار لطف آباد با اشاره به موقعیت اقتصادی مطلوب این شهر مرزی بر لزوم نقش آفرینی موثرسازمان همیاری خراسان رضوی به منظور توسعه ظرفیتهای این منطقه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، حسن غلامیان گفت: شهر لطف آباد با بیش از 3 هزار نفر جمعیت و تردد گردشگران کشور همسایه ترکمنستان برای خرید از بازارچه مرزی و تجارت چمدانی به عنوان یکی از مبادی مهم شرق کشور از جایگاه اقتصادی مهمی در حوزه ترانزیت کالا و صادرات و واردات نیز برخوردار است.

وی با اشاره به استقرار اداره کل گمرک لطف آباد و پایانه بزگ مرزی در این شهر افزود: تردد روزانه حدود 400 دستگاه کامیون های ترانزیتی و وجود یکی از  مهمترین تیرپارک های بین المللی کشور، ظرفیتهای بالقوه ای را در حوزه سرمایه گذاری و اقتصادی در منطقه ایجاد کرده است.

شهردار لطف آباد بیان کرد: بهینه سازی این ظرفیتهای موجود در شهر مرزی لطف آباد با بهره گیری از توان سازمان همیاری در حوزه های مختلف بازرگانی، اقتصادی و سرمایه گذاری به عنوان یکی الویت های مهم اقتصادی شهرداری در دستور کار قراردارد چرا که این سازمان می تواند به طور موثر در این حوزه نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به تصویب و اجرای طرحهای مختلف در 3 سال اخیر، بیان کرد: احداث آیلند خیابان شهرداری، بهسازی و بازسازی پارک شادی، احداث آیلند و کانال جمع آوری آبهای سطحی در دو طرف خیابان آزادی و  بازسازی نما و احداث آبنما ساختمان شهرداری از جمله اقداماتی است که با عقد قراردادهای زیربنایی با مشاوران ترافیک، طرح هادی و بهسازی پارک توسط شهرداری لطف اباد انجام شده است.

غلامیان همچنین از بهره برداری اولین دروازه قرآن استان در ورودی شهر لطف آباد با بهره گیری از توان سازمان همیاری در مرداد ماه امسال خبرداد و افزود: استفاده از ظرفیتهای بخش بازرگانی در تامین تجهیزاتی چون مبلمان و کفپوش مورد نیاز در پروژه  باغ ملی و آبنمای آن و این دروازه قرآن، نمونه هایی از تعاملات سازنده با این سازمان است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های در حال انجام برای احداث یک جایگاه سوخت در داخل شهر لطف آباد با مشارکت سازمان همیاری، بیان کرد: با توجه به نیاز شهر به این بخش، پیگیری ها و برآوردهای لازم در این خصوص با همکاری سازمان همیاری در حال انجام است که امیدواریم تا سال جاری شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

وی خاطر نشان کرد: قطعا طرح ها و برنامه ریزی های دیگری نیز در جهت توسعه زیرساختی و ارتقاء حوزه شهری در دستور کار شهرداری لطف آباد قرار دارد که می توان از توانمندی های سازمان همیاری شهردارهای استان در اجرای هرچه بهرتر آن، بهره مند شد./م.ا/1575/   

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا