شهردار عشق آباد تاکید کرد؛نقش موثرتفکیک پسماند در منازل شهروندان در کاهش هزینه های شهرداری ها

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ تعداد بازدید: ۱۳۸

شهردار عشق آباد اظهار کرد: اجرای طرح تفکیک پسماند خشک از منازل شهروندان و ادارات بخش میان جلگه با مشارکت سازمان همیاری کاهش هزینه های جاری شهرداری و حفظ محیط زیست را در پی خواهد داشت.

شهردار عشق آباد اظهار کرد: اجرای طرح تفکیک پسماند خشک از منازل شهروندان و ادارات بخش میان جلگه با مشارکت سازمان همیاری کاهش هزینه های جاری شهرداری و حفظ محیط زیست را در پی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، سید حسن حسینی در مراسم افتتاح طرح تفکیک از مبدا پسماندخشک عشق آباد، گفت: این شهر به عنوان مرکز بخش میان جلگه با وسعتی حدود 200 هکتار و جمعیتی بالغ بر 2هزار و پانصد نفر از دو محله مجد آباد و عشق آباد برخوردار است که تلاش داریم با مشارکت سازمان همیاری شهرداریهای استان و برنامه ریزی های لازم، طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک را به صورت جمعی در کل شهر اجرا کنیم.

وی با اشاره به اجرای این طرح از منازل 650 خانوار عشق آبادی و 25 اداره و ارگان فعال در این شهر، افزود: شهر عشق آباد و حدود 75 روستای بخش میان جلگه، در مجموعه حدود 40 هزار نفرجمعیت را در بر می گیرد که تفکیک اصولی پسماندهای خشک از تر از مبدا تولید می تواند اقدام شایسته ای در حفظ محیط زیست و کمک به کاهش هزینه های جاری در حوزه جمع آوری زباله باشد.

شهردار عشق آباد به اقدامات انجام شده در حوزه آموزش و اطلاع رسانی طرح تفکیک از مبدا پسماند به شهروندان این شهر،  ادامه داد: با توجه وضعیت شهر و نیاز به ساماندهی معابر، امیدورایم در گام های بعدی بتوانیم با بهره گیری از روش های اصولی و مکانیزه در توسعه معابر شهری نیز خدمات لازم را به شهروندان ارائه دهیم.

وی با تقدیر از حمایت و تلاش سازمان همیاری در پشتیبانی از شهرداریهای کمتر توسعه یافته، عنوان کرد: با توجه به سیاستگذاری های جدید سازمان همیاری در جهت کمک به شهردارهای کم برخودار، این نهاد می تواند در حوزه های مختلف از جمله توسعه زیرساختها، امور عمرانی، مشاوره ای، تهیه طرح های مطالعاتی و تامین ماشین آلات مورد نیاز حوزه شهری به شهرهای کمتر توسعه یافته مانند عشق آباد کمک کند./م.ا/1929/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا