شهردار شهرآباد تاکید کرد؛ لزوم حمایت سازمان همیاری در تمامی زمینه ها از شهرداریهای نوپا

۱۳۹۷/۴/۲۴ تعداد بازدید: ۲۶۶

علی نجفی در گفتگو باروابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با اشاره به مختصات شهر آباد،گفت: این شهر به عنوان دیار یاقوت های سبز و طلای سرخ کویر در 14 کیلومتری جنوب غربی شهر بردسکن قرار گرفته است و از جمعیتی حدود 2 هزار و دویست و پنجاه نفر برخوردار است.

شهردار شهرآباد تاکید کرد؛
لزوم حمایت سازمان همیاری در تمامی زمینه ها از شهرداریهای نوپا

شهردار شهرآباد با اشاره به ظرفیتهای خوب سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی بر لزوم حمایت همه جانبه این نهاد از شهرداریهای نوپا تاکید کرد.
علی نجفی در گفتگو باروابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با اشاره به مختصات شهر آباد،گفت: این شهر به عنوان دیار یاقوت های سبز و طلای سرخ کویر در 14 کیلومتری جنوب غربی شهر بردسکن قرار گرفته است و از جمعیتی حدود 2 هزار و دویست و پنجاه نفر برخوردار است.
وی با اشاره به سابقه 6 سال تاسیس شهرداری شهر آباد افزود: شهرداری نوپای شهر آباد دارای درجه یک می باشد و در وسعت 98 هکتار به ارائه خمات شهری به شهروندان این منطقه می پردازد.
شهردارشهرآبادبه نبود هیچ گونه منبع درآمدی پایدار اشاره و بیان کرد: با توجه به بافت فرهنگی روستایی در این شهر اجرای بسیاری از قوانین که منجر به تولید درآمد برای شهرداری می شود در شهر آباد امکان پذیر نیست و نیاز به فرهنگ سازی در این زمینه احساس می شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه اندک بودن بودجه های تخصیصی نسبت به هزینه ها نیز اجرای کامل طرح های مصوب شهرداری و شورای شهر را با مشکل مواجه کرده است و توسعه شهری در شهر آباد با سرعت مناسب پیش نرفته است.
نجفی با تاکید بر لزوم حمایت نهاد ها و سازمان های متولی از شهرداریهای نوپا برای ایجاد درآمد های پایدار ادامه داد: ظرفیتهای بوم گردی و گردشگری خوبی از جمله کویر نمک، تپه و میله باستانی فیروزآباد در شهرآباد فرصتهای مناسبی هستند که می توان از آنها در جهت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری بهره برد.
وی با اشاره به توانمندیهای سازمان همیاری شهرداریهای استان، عنوان کرد: این نهاد با برخورداری از تیمهای متخصص در حوزه مطالعات اقتصادی، سرمایه گذاری، بازرگانی، علمی، پژوهشی، عمرانی و ... می تواند علاوه بر مشاوره و تهیه طرح های اقتصادی برای شهرداریها، در اجرا و عملیاتی کردن آنها نیز مشارکت داشته باشد.
شهردارشهر آباد با تقدیر از همکاری سازمان همیاری در تامین نیازمندیهای حوزه خدمات شهری این شهر عنوان کرد: خوشبختانه تغییرات عمده در بخش های مختلف سازمان به ویژه در حسن پاسخگویی به مراجعان و ارائه تسهیلات و انعطافهای مالی متناسب با درآمد های شهرداریها ایجاد شده که این امر موجب دلگرمی بیشتر شهرداران در درخواست نیازهای حوزه مدیریت شهری از این نهاد به عنوان پشتیبان شهرداریها خواهد شد.
وی با اشاره مشارکت خوب شهروندان شهرآباید در واگذاری املاک برای بازگشایی معابر و انجام طرح های زیر ساختی،خاطر نشان کرد: با توجه به نوپا بودنداین شهر و وجود نیازهای فراوانی بخش مبلمان شهری، توسعه فضای سبز، ماشین آلات و ...، سازمان همیاری می تواند در تمامی زمینه ها حامی شهرداری باشد که امیدواریم بتوانیم با تعامل هرچه بیشتر از توان این نهاد که بدنه خود شهرداریها است استفاده مطلوبی داشته باشیم./م.ا/1788/
 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا