شهردار درگز؛ سازمان همیاری شهرداری ها از تولیدات داخلی حمایت کند

۱۳۹۷/۲/۲۰ تعداد بازدید: ۲۶۹

شهردار شهرستان درگز گفت: با تمام مشکلات موجود بخش خصوصی و تولید کنندگان داخلی ظرفیت بالایی در جهت کمک به توسعه فضاهای سبز در شهرهای استان دارد که باید مورد حمایت قرار بگیرد.

 

شهردار شهرستان درگز گفت: با تمام مشکلات موجود بخش خصوصی و تولید کنندگان داخلی ظرفیت بالایی در جهت کمک به توسعه فضاهای سبز در شهرهای استان دارد که باید مورد حمایت قرار بگیرد.

به گزارش ستاد خبری روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، رمضان یزدان پناه در حاشیه بازدید خود از هفدهمین نمایشگاه گل و گیاه در مشهد، اظهار داشت: برگزاری کلاس های آموزشی در کنار نمایشگاه گل و گیاه در حوزه فضای سبز اقدامی تحسین برانگیز از جانب شهرداری و سازمان همیاری شهرداری ها بود.

شهردار درگز ادامه داد: در نمایشگاه گل و گیاه امسال توانمندی ها و دستاوردهای  بسیار خوب و بالقوه ای از مناطق و سازمان های وابسته به شهرداری های مختلف به نمایش گذاشته شده است به ویژه تولید کنندگان داخلی و بخش خصوصی ظرفیتهای بالایی دارند که در غرفه های مختلف شاهد آن هستیم.

وی با اشاره بحران آب و ضرورت ایجاد و افزایش فضای سبزدر شهرها، گفت: بخش خصوصی می تواند با بحران آب به خوبی کنار بیاید و فضاهای سبز را گسترش دهد؛ شهرداری و سازمان همیاری نیز می توانند از این ظرفیت به نحو شایسته ای بهره ببرد.

یزدان پناه در خصوص نیازهای شهرداری درگز در حوزه گل وگیاه گفت: شهرداری درگز در گذشته عمده بحث گل و گیاه را از مناطق مشهد تهیه می کرد اما اکنون با رویکرد جدید 80 مورد از گونه های ضروری این محصول مورد نیاز را از تولیدات شهرستان تامین می کنیم.

وی افزود: همچنین به دنبال احداث گلخانه در شهرستان هستیم تا از تولیدات  بومی در جهت تامین نیاز فضای سبز و پارکهای شهر درگز بهره ببریم؛ امیدواریم با کمک و همکاری سازمان همیاری تمام شهرداری ها متکی به تولیدات خود باشند.

شهردار درگز با بیان این که سازمان همیاری شهرداری ها می تواند به عنوان کمک حال شهرداری ها اقدام کند، تصریح کرد: از سازمان همیاری انتظار می رود در راستای تامین  امورات رفاهی شهرداری ها ی کوچک و کم درآمد  تلاش و پشتیبانی بیشتری داشته باشد زیرا با توجه به عدم منابع پایدار در شهرستان های کوچک ممکن است شهرداری ها با رکود مواجه شوند.

وی یادآور شد: سازمان همیاری شهرداری ها می تواند از تمام ظرفیت های استان  در اقدامات و برنامه های خود بهره بگیرد و در راستای شعار محوری سال که حمایت از تولیدات داخلی است اقدام کند.

شایان ذکر است، آخرین روز نمایشگاه گل و گیاه مشهد فردا جمعه 21 اردیبهشت ماه از ساعت 11 الی 23  پذیرای بازدیدکنندگان و شهروندان مشهدی خواهد بود./م.ا/1748/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا