رییس هیات مدیره انجمن تخصصی پیمانکاران فضای سبز شهرداری تاکید کرد؛ نقش موثر سازمان همیاری در بهبود توزیع گل مورد نیاز شهرداری مشهد

۱۳۹۷/۲/۲۰ تعداد بازدید: ۲۳۷

رییس هیات مدیره انجمن تخصصی پیمانکاران فضای سبز و محیط زیست شهرداری گفت: حضور بخش خصوصی در کنار شهرداری فضای رقابتی بسیار خوبی را ایجاد می کند.

رییس هیات مدیره انجمن تخصصی پیمانکاران فضای سبز و محیط زیست شهرداری گفت: حضور بخش خصوصی در کنار شهرداری فضای رقابتی بسیار خوبی را ایجاد می کند.

به گزارش ستاد خبری روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، محمدرضا زاغی در حاشیه برگزاری نخستین همایش ملی باغبانی و دیوارهای سبز اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این همایش برای نخستین بار در سطح کشور آموزش و معرفی دیوارهای سبز به شهروندان است.

دبیر نخستین همایش باغبانی و دیوار سبز که در خلال هفدهمین نمایشگاه گل و گیاه مشهد پیگیری می شد، ادامه داد: ایجاد فضاهای سبز به صورت سنتی و در زمین، نیازمند صرف هزینه برای خربئ فضای خالی و دیگر هزینه های مختلف است، بنابراین می توانیم برای رساندن فضای سبز شهر به استانداردهای تعیین شده از پشت بام و دیوارها استفاده کنیم.

زاغی به وجود دو نوع آبیاری تحت عنوان پس آب باران و آب های خاکستری اشاره کرد و گفت: آب های خاکستری حاصل از مصارف خانواده ها است که بعد از تسویه برای آبیاری پشت بام ها و دیوارهای سبز استفاده می شود.

رییس هیات مدیره انجمن تخصصی پیمانکاران فضای سبز و محیط زیست شهرداری، افزود: شهرداری  منطقه ثامن در شهر مقدس مشهد دارای 4 هزار متر دیوار سبز است و در برنامه های بعدی خود برای افزودن 6 هزار متر دیگر به این میزان، پیش پروانه صادر کرده است.

وی با بیان این که گل و گیاه بر روی روح و روان انسان تاثیرگذار است و باعث کاهش تنش های اجتماعی می شود خاطر نشان ساخت: به همین منظور باید با عزمی جدی برای بهبود و زیباسازی فضاهای سبز شهری تلاش شود که در این  حضور بخش خصوصی در کنار شهرداری فضای رقابتی بسیار خوبی را ایجاد کرد.

رییس انجمن هیدت مدیره انجمن تخصصی پیمانمکاران فضای سبز و محیط زیست شهرداری اظهار داشت: امسال برای نخستین بار مسئولیت برگزاری نمایشگاه با سازمان همیاری شهرداری ها بوده که خوشبختانه منجر به بهبود کیفیت برگزاری نمایشگاه شده است و امیدواریم هر سال بدون وقفه برگزاری نمایشگاه و همین روند ادامه داشته باشد.

وی ضمن اشاره به واگذاری توزیع گل و گیاه به سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، تصریح کرد: این اتفاق مبارک باعث شد توزیع گل در سال جاری به نحو عالی و با سازوکاری مطلوب انجام پذیرد.

شایان ذکر است، نمایشگاه گل و گیاه مشهد تا  فردا 21 اردیبهشت ماه ادامه دارد و از ساعت 11 تا 23 پذیرای بازدیدکنندگان و شهروندان مشهدی است./م.ا/1746/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا