رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد عنوان کرد؛ ضرورت استفاده از طرح های دانش بنیان برای فرآوری استحصالات کشتارگاهی

۱۳۹۶/۴/۱۹ تعداد بازدید: ۳۹۷

رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد در دیدار با مسوولان یک شرکت دانش بنیان بر وجود ظرفیتهای فراوان در کشتارگاه مشهد و لزوم استفاده از طرح های دانش بنیان درراستای بهره بری بیشتر از این ظرفیتها، تاکید کرد.

رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد در دیدار با مسوولان یک شرکت دانش بنیان بر وجود ظرفیتهای فراوان در کشتارگاه مشهد و لزوم استفاده از علم درراستای بهره بری بیشتر از این ظرفیتها، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، دکترمحسن انصاری در دیدار با مسوولان شرکت دانش بنیان تجارت پارس مشهد گفت: تولید بیش از 164گونه استحصالات از ذبح یک دام، ظرفیت بسیار خوبی را برای تولید محصولات مختلف ایجاد می کند که باید به صورت علمی به آن توجه داشت.

وی با تاکید بر ضرورت تعامل با شرکت های دانش بنیان،افزود: قطعا با استفاده از روش ها و طرح های علمی می توان از ظرفیتهای فراران موجود در کشتارگاه صنعتی مشهد به نحوه بهینه و با منافع اقتصادی بالا استفاده کرد.

رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد ادامه داد:امروزه، دیگر خام فروشی در حوزه اقتصادی جایگاه چندانی ندارد لذامی بایست درفرآوری بهینه محصولات بدست آمده از دام های ذبح شده در کشتارگاه، نهایت تلاش مان را به کار بگیریم.

وی بااشاره به امکانات بالقوه و فضای مناسب موجود درکشتارگاه صنعتی مشهد، افزود: خوشبختانه در حوزه سخت افزاری و زیرساختی در موسسه مشکل چندانی وجود ندارد و می توان با ارتقاء برخی تجهیزات از آنها برای بهینه سازی ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه موجود استفاده کرد.

انصاری بیان کرد: کشتارگاه صنعتی مشهد به عنوان بزرگترین کشتارگاه صنعتی کشور با تولید روزانه 14000 لیتر خون و بیش از 12 تن بار شکمی و همچنین دیگر استحصالات خوراکی و غیر خوارکی از دام از شرایط مناسبی درجهت تامین مواد اولیه برای هرگونه فرآوری بطور یکجا دارا می باشد.

وی خاطر نشان کرد: هرچندموسسه به عنوان یک بنگاه اقتصادی مطرح است اما الویت کشتارگاه مشهد خدمت رسانی به مردم از طریق تولیدات ملی و نیز آماده سازی بستری مناسب برای اشتغالزائی در جامعه  است و  برای این منظور از همکاری با کلیه مراکز علمی استقبال می کند.

دکتر مهدوی عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان تجارت پارس نیز با استقبال از همکاری با موسسه صنعتی گوشت مشهد بر آمادگی برای ایجاد یک واحد تحقیقی در این زمینه و گسترش همکاری ها با کشتارگاه مشهد در حوزه بیوتکنولوژی و فرآوری استحصالات این واحد تولیدی تاکید کرد. /م.ا/1571/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا