دردیدار مدیرعامل سازمان با مشاورنخست وزیر عراق مطرح شد؛ بهره گیری از توان سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در سازندگی کشور عراق

۱۳۹۶/۴/۲۱ تعداد بازدید: ۳۴۲

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی بر لزوم استفاده از ظرفیتهای اقتصادی دو کشور دوست همسایه عراق و ایران در جهت منافع مشترک تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی بر لزوم استفاده از ظرفیتهای اقتصادی دو کشور دوست همسایه عراق و ایران در جهت منافع مشترک تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، قربان میرزایی در دیدار با شیخ علی الاماره مشاور نخست وزیر عراق که صبح امروز 20 تیر ماه  برگزار شد ضمن تبریک پیروزی ملت عراق در برابر عناصر متجاوز داعش و آزاد سازی موصل، عنوان کرد: کشور عراق برای ما از جایگاه خاصی در حوزه اقتصادی و روابط فرهنگی برخورداراست.

وی افزود: این دو کشور اسلامی از دیرباز روابط و تعاملات خوبی در حوزه های مختلف داشته اند که بایدبا استفاده از ظرفیتهای موجود  در جهت تقویت آن و رسیدن به منافع مشترک تلاش کنیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با اشاره جایگاه خوب این سازمان در کشور و ظرفیتهای بالقوه همکاری آن با کشور عراق، ادامه داد: سازمان همیاری به عنوان یک هلدینگ اقتصادی دولتی  با تمام توانمندی های  خود در حوزه اقتصادی، بازرگانی، عمرانی، سرمایه گذاری، آموزشی، پژوهشی و تولیدی، آماده است تا در کلیه زمینه های مرتبط با فعالیتهای خود با کشور عراق همکاری متقابل داشته باشد.

وی به موقعیت خوب اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی به برکت وجود مضجع شریف امام رضا(ع) اشاره و  بیان کرد: قطعا با این ظرفیت مطلوب فرهنگی و دوستی و برادری بین دو ملت می توان در مسیر هر کدام از نیازها و زمینه های همکاری موجود دو کشور با تشکیل کارگروه های تخصصی فعالیتها مشارکتی خوبی را برنامه ریزی کرد.

مشاور نخست وزیر عراق که در یک سفر غیر رسمی به مشهد سفر کرده بود عنوان کرد: رابطه به مردم ایران و عراق، ارتباط معنوی دیرینه است که در پوست، گوشت و استخوان دو ملت به عنوان دوستداران اهل بیت(ع) نهادینه شده است.

شیخ علی الاماره با اشاره به همیاری ملت و دولت ایران در برهه های زمانی مختلف پس جنگ ایران با حزب بعث عراق، ادامه داد:  حرکت خوب دوکشور در مبارزه با عناصر تکفیری با عث نجات یافتن کشور عراق شدو اکنون نیز باید این همکاری در حوزه های اقتصادی برای سازندگی این کشور  ادامه داشته باشد.

وی با ابراز نگرانی از ورود شرکت های خارجی غیر ایرانی در کشور عراق برای سرمایه گذاری، خاطر نشان کرد: با توجه به اعتماد و اطمینانی که نسبت به کشور ایران در عراق وجود دارد انتظار می رود که سازمان ها و شرکتهای اقتصادی ایرانی که همواره به عنوان یک کشور دوست و همسایه نقشی موثر برای ملت و دولت عراق داشته است در مسیر سرمایه گذاری های اقتصادی، تجاری، بازرگانی، تولیدی و ... و کمک به سازندگی کشور ما پر رنگ تر و جدی تر حضور پیدا کنند و برای این منظور تمایل و آمادگی کامل وجود دارد. /م.ا/1573/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا