توسط موسسه آموزش، تحقیقات و مشاوره شهرداریها؛ همایش تصادفات و نقش من در ارتقاء ایمنی در مشهد برگزار شد

۱۳۹۸/۳/۱۲ تعداد بازدید: ۹۸

همایش تصادفات و نقش من در ارتقاء ایمنی با همت بخش پژوهشی موسسه آموزش، تحقیقات و مشاوره شهرداری های خراسان رضوی ویژه شهروندان و کارکنان شهرداری در مشهد برگزار شد.

همایش تصادفات و نقش من در ارتقاء ایمنی با همت بخش پژوهشی موسسه آموزش، تحقیقات و مشاوره شهرداری های خراسان رضوی ویژه شهروندان و کارکنان شهرداری در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، این همایش آموزشی به مناسبت هفته جهانی ایمنی راه با حضور مدیران و کارشناسان سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و موسسه مردم نهاد پیشگامان ایمنی راه، در الار اجتماعات مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری مشهد برگزار شد.

معاون ایمنی و ترافیک راهداری خراسان رضوی به عنوان سخنران این همایش آموزشی به بررسی موضوع ایمنی راه و اهمیت کمپین های اجتماعی در راستای افزایش آگاهی عمومی پرداخت.

علی زایرزاده با اشاره سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ میلادی به عنوان دهه اقدام برای ایمنی راه ها توسط سازمان ملل متحد، ادامه داد: در برنامه ارائه شده توسط سازمان ملل از کشورها خواسته شده تا در 5 محور راه ها، خودروها و کاربران راه ایمنتر، مدیریت ایمنی و اقدامات امدادی پس از تصادف، برنامه ریزی کنند تا با کمک مردم و دستگاه های مسئول شاهد کاهش مداوم تلفات رانندگی باشیم.

وی به نقش کمپین های اجتماعی به عنوان ابزارهای افزایش آگاهی عمومی و حساس سازی مسئولان نسبت به حوادث رانندگی اشاره کرد و افزود: کمپین فریاد ایمنی توسط موسسه پیشگامان ایمنی راه از ۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت در پنجمین هفته جهانی ایمنی راه در شهر مشهد برنامه ریزی و اجرا شد که امید است تداوم اینگونه برنامه ها به رشد و اعتلای فرهنگ ایمنی ترافیک کمک نماید.

قطبی کارشناس سازمان ترافیک مشهد نیز به عنوان دیگر سخنران این همایش آموزشی، گفت: اقدامات و مطالعات متعددی در سازمان ترافیک مشهد برای ارتقای ایمنی راه ها و معابر شهری انجام شده است.

وی افزود: اگرچه در ده سال گذشته تعداد تلفات حوادث رانندگی در سطح مشهد کاهش یافته ولی همچنان تعداد تلفات موجود قابل قبول نیست و برای کاهش آن نیاز به اقدامات ایمنی هدفمندتر بر پایه داده های تصادفات می باشد.

قطبی با بیان اینکه کاهش تلفات رانندگی نیازمند همکاری مردم و دستگاه های مربوطه است، بیان کرد: امیدواریم به کمک متخصصان و دانشگاهیان بتوانیم در راستای کاهش تلفات و جراحت های ناشی از تصادفات گام های مثبتی برداریم./م.ا/1977/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا