به میزبانی شورای امربه معروف و نهی از منکر سازمان همیاری؛ جلسه رابطان ادارات در کمیته های حل اختلاف خراسان رضوی برگزار شد

۱۳۹۶/۸/۳ تعداد بازدید: ۳۱۷

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، موسسات و شرکت های تابعه و رابطین ادارات در کمیته های حل اختلاف استان به میزبانی سازمان همیاری برگزار شد.

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، موسسات و شرکت های تابعه و رابطین ادارات در کمیته های حل اختلاف استان به میزبانی سازمان همیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، در این جلسه که با حضور اسماعیل نورمحمدی قائم مقام سازمان، سید هادی شریعت یار معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد و مهدی جهانی دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان همیاری شهرداری های استان در سالن جلسات سازمان همیاری برگزار شد.

قائم مقام سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی ضمن خیرمقدم به میهمانان و رابطان کمیته های حل اختلاف استان و پیشکسوتان شورای های امر به معروف و نهی منکر هیاتهای مذهبی گفت: خیلی خرسندیم که در هم اندیشی با فعالان حوزه قضا میزبان هستیم.

نورمحمدی ضمن معرفی سازمان همیاری شهردایها، موسسات و شرکت های تابعه و زمینه های خدماتی و فعالیتهای این مجموعه بزرگ اقتصادی و خدماتی عنوان کرد: تلاش سازمان همیاری و بخش های وابسته کمک به سازندگی و توسعه آبادانی شهرهای استان است.

وی ضمن گرامیداشت روز کارشناسان رسمی دادگستری، خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم در حوزه های مرتبط در خدمت ادارات مختلف باشیم و با کمک تمامی دست اندرکاران این حوزه به نحو احسن به خدمات رسانی در حوزه شهری بپردازیم.

معاون داداستان عمومی و انقلاب مشهد نیز در این جلسه ضمن تقدیر از میزبانی سازمان همیاری، عنوان کرد: سازمان همیاری و مجموعه های وابسته، با اعمال نظارت های مطلوب در حوزه های حقوقی و جزایی عملکرد خوبی را از خود نشان داده است.

وی با اشاره به شرایط ویژه کشتارگاه صنعتی مشهد به عنوان یکی از مراکز مهم زیرمجموعه سازمان  همیاری گفت:  با توجه به نوع فعالیت ذبح و استحضال دام و محیط دشوار امور کشتارگاهی، علی رغم اینکه احتمال بروز مسائل مرتبط با حوزه قضایی و اختلافات در این مرکز وجود دارد، تاکنون موردی ازاین مجموعه گزارش نشده است که  نشان از دقت نظر سازمان همیاری و مجموعه های وابسته به این مقوله ها دارد.

شریعت یار به اهمیت کمیته های حل اختلاف در پیشگیری از آثار سوی روانی و اجتماعی حضور مراجعان و خانواده ها برای اختلافات غیر حساس در دادگاه ها، بیان کرد: باید این کمیته ها فعال تر عمل کنند و در هیاتهای مذهبی، مساجد، ادارات و سازمان شکل بگیرند و برای در حل مشکلات خانواده ها و شهروندان به طور موثر وود پیدا کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان نیز در جهت همکاری در این حوزه ورود پیدا کرده و در جهت کمک به توسعه و تقویت کمیته های حل اختلاف تلاش خواهد کرد./م.ا/1644/ 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا