با مشارکت سازمان همیاری و شهرداری؛ طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک در نیشابور افتتاح شد

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ تعداد بازدید: ۲۶۳

مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک نیشابور با حضور مسئولان و نمایندگان شهرداریهای استان برگزار شد.

مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک نیشابور با حضور مسئولان و نمایندگان شهرداریهای استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، مراسم افتتاحیه طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک شهر نیشابور روزگذشته10 بهمن ماه با حضور مسئولان استانی و شهرداران خراسان رضوی در فرهنگسرای سیمرغ این شهر برگزار شد.

این طرح مشارکتی با همت سازمان همیاری شهردایهای خراسان رضوی، شورای اسلامی و شهرداری نیشابور به منظور ساماندهی مبحث تفکیک پسماندها از مبداء تولید به ویژه منازل، مدارس، ادارات، دانشگاه ها، اصناف و ... برنامه ریزی شده است و برای اولین بار درکشور با استفاده از اپلیکشن های موبایلی به صورت هوشمند اجرا می شود.

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای فرهنگ سازی این طرح در مدارس، تعداد زیادی از دانش آموزان دختر و پسر مقاطع مختلف مدارس شهر نیشابور نیز در مراسم افتتاحیه این طرح شرکت داشتند و در مسابقه نقاشی با موضع پسماند و تفکیک زباله شرکت کردند.

در این طرح به صورت ویژه تعدادی خودرو برحسب ظرفیت تولید پسماند درشهرهای مختلف به همراه نیروهایی با لباس متحدالاشکل و دارای کارت شناسایی، ساماندهی می شوند و به صورت هفتگی با مراجعه به درب منازل شهروندان و همچنین اصناف، ادارات و دانشگاه ها، پسماندهای خشک تفکیک شده را جمع آوری خواهند کرد.

تعدادی مخزن مخصوص تفکیک پسماند با آرم و اطلاعات طرح نیز تهیه شده است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در یک بازه زمانی مشخص، تمامی خانواده های شهر نیشابور مجهز به این مخازن خواهند شد.

گفتنی است، علاوه بر سعید سعیدیان معاون بازرگانی و تعدادی ازکارشناسان سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به عنوان مجری این طرح، علی نجفی شهردار، اعضای شورای شهر، برخی از مسئولان شورای اداری و فرماندهان نظامی و انتظامی شهر نیشابور نیز در مراسم افتتاح طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک این شهر شرکت داشتند./م.ا/1906/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا