با مشارکت سازمان همیاری خراسان رضوی و شهرداری؛ طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک در بخش میان جلگه و شهر عشق آباد آغاز شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ تعداد بازدید: ۱۵۳

مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک شهر عشق آباد و بخش میان جلگه نیشابور با حضور شهروندان و مسئولان شهری و استانی برگزار شد.

مراسم افتتاحیه طرح هوشمند تفکیک از مبداء پسماند خشک شهر عشق آباد و بخش میان جلگه نیشابور با حضور شهروندان و مسئولان شهری و استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، مراسم افتتاحیه طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک شهر عشق آباد و بخش میان جلگه از توابع شهرستان نیشابور روز گذشته 21 اسفند ماه با حضور پرشور مردم، مسئولان و تعداد زیادی از دانش آموزان مدارس این بخش برگزار شد.

این طرح با مشارکت سازمان همیاری شهردایهای خراسان رضوی، شورای اسلامی و شهرداری عشق آباد و بخشداری میان جلگه به منظور ساماندهی تفکیک پسماند خشک از مبداء در این منطقه به عنوان سومین شهر استان اجرا شده است.

در این طرح مخازنی از جنس کارتن پلاست به هریک منازل، مدارس، ادارات، مراکز آموزشی، اصناف و روستاها این بخش به عنوان مبادی تولید پسماند توزیع می شود و کار جمع آوری زباله های قابل بازیافت به صورت هفتگی توسط تعدادی خودرو و پرسنلی با لباسهای فرم متحدالاشکل دارای کارت شناسایی انجام می شود.که قرار است خدمات مالی این طرح توسط یک اپلیکشن موبایلی به صورت هوشمند به شهروندان ارائه شود.

پس از اجرای کامل طرح تفکیک از مبداء پسماند خشک برای حدود 650 خانوار عشق آبادی، طبق برنامه ریزی های انجام شده در گام های بعدی این طرح کل جمعیت 45 هزار نفری شهروندان و اهالی روستاهای بخش میان جلگه را پوشش خواهد داد و برای بیش از 10 نفر از جوانان بومی این منطقه به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است، سید محمد فاطمی نماینده سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی به عنوان ناظر و مجری طرح تفکیک از مبدا پسماند خشک، بخشدار، شهردار، امام جمعه و دیگر مسئولان ادارات و نهاد های نظامی و انتظامی عشق آباد و بخش میان جلگه در مراسم افتتاحیه این طرح شرکت داشتند و توسط آموزشگرهای این طرح، آموزش هایی به صورت تصویری و مسابقه به دانش آموزان حاضر در این مراسم برای آشنایی با انواع پسماند قابل بازیافت و روش های تفکیک پسماند به عنوان طلای کثیف داده شد. /م.ا/1928/

 

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا