بازدید جمعی از مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی از کشتارگاه مشهد

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ تعداد بازدید: ۳۶۸

مدیرحراست و جمعی از مدیران حراست نواحی آموزش و پرورش خراسان رضوی از بخش های مختلف موسسه صنعتی گوشت مشهد بازدید کردند.

مدیرحراست و جمعی از مدیران حراست نواحی آموزش و پرورش خراسان رضوی از  بخش های مختلف موسسه صنعتی گوشت مشهد بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، حسین باری با همراهی جمعی از مدیران حراست نواحی مختلف اداه کل آموزش و پرورش استان از سالن های ذبح دام وسایر قسمت های موسسه صنعتی گوشت مشهد و نیز روند چگونگی تهیه استحصالات دامی بازدید و با مدیران این کشتارگاه صنعتی دیدارکردند.

رئیس موسسه صنعتی گوشت مشهد در این دیدار ضمن ارائه نکات فنی در مورد چگونگی  ورود دام و چگونگی ذبح و آماده سازی استحصالات جانبی، گفت: خوشبختانه توانستیم برنامه ریزهای خوبی را در موسسه پیاده سازی کنیم که نه تنها به عنوان یک کشتارگاه نمونه در کشور، بلکه درسطح خاورمیانه مطرح باشیم.

 

مهندس اسماعیل نورمحمدی ادامه داد: البته باید برای رسیدن به نقطه بهینه، تلاش های بیشتری شکل بگیرد که در این زمینه نیز تمهیدات لازم در کشتارگاه صنعتی  اندیشیده شده و در حال اجراست.

 

وی ضمن اشاره به تامین گوشت قرمز استاندارد و بهداشتی مورد نیاز مجاوران وزائران حریم رضوی توسط موسسه صنعتی گوشت مشهد، گفت: متاسفانه شهروندان ومصرف کنندگان محصولات گوشتی آنچنان که باید در جریان نحوه ذبح و استحصال دام و آماده سازی آن برای مصرف عموم به عنوان امری حساس، دشوار و طاقت فرسا نیستند که آموزش و پرورش می تواند رسالت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را به مردم از طریق مدارس برعهده بگیرد.

 

مدیرحراست اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز پس از بازدید از قسمت های مختلف کشتارگاه گفت: تامین گوشت بهداشتی و سالم برای بیش از 4 میلیون جمعیت مشهد و نیز میلیونها زائر علی ابن موسی الرضا (ع) واقعا کاری ارزشمند و بسیار مهمی است که در این بازدید ب اچگونگی روند تهیه و آماده سازی و توزیع گوشت توسط کشتارگاه مشهد آشنا شدیم.

 

حسین باری با تقدیر از خدمات بهداشتی مطلوب موسسه صنعتی گوشت مشهد، افزود: حقیقتا فعالیت و خدمات این مجموعه بزرگ و کشتارگاه صنعتی مشهد با رعایت تمامی نکات بهداشتی و ایمنی سلامت به این شکل شایسته ای بسیار ارزشمند ودرخور توجه سات.

وی با اشاره به تمایل آموزش وپرورش برای تعامل با کشتارگاه صنعتی مشهد بیان نمود: با توجه به اهمیت مسائل بهداشتی و ایمنی و رعایت کامل آن در موسسه صنعتی گوشت مشهد این آمادگی را داریم تا در صورت امکان گوشت و استحصالات دامی مورد نیاز خانواده بزرگ کارکنان آموزش پرورش به طور مستقیم از این مجموعه تهیه شود./م.ا/1877/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا